Strona głównaSOLIDWORKS PlasticsSOLIDWORKS Plastics: Aktualizacja bazy danych materiałów SOLIDWORKS PLASTICS w 3D CONTENTCENTRAL

SOLIDWORKS Plastics: Aktualizacja bazy danych materiałów SOLIDWORKS PLASTICS w 3D CONTENTCENTRAL

SOLIDWORKS Plastics: Aktualizacja bazy danych materiałów SOLIDWORKS PLASTICS w 3D CONTENTCENTRAL

Jednym z największych wyzwań związanych z wtryskiem tworzyw sztucznych i utrzymywaniem bazy danych materiałów do symulacji formowania wtryskowego jest fakt, że dostawcy materiałów z tworzyw sztucznych stale opracowują i komercjalizują nowe materiały. Dassault Systèmes SOLIDWORKS współpracuje z największymi dostawcami tworzyw sztucznych na świecie, aby nasi klienci mieli dostęp do najbardziej aktualnych i dokładnych danych o materiałach z tworzyw sztucznych, gdy tylko stają się dostępne.

Mechanizm aktualizacji jest prosty – gdy dostępne są nowe klasy materiałów, dostawcy materiałów bezpośrednio przesyłają dane do 3D CONTENTCENTRAL , co umożliwia klientom SOLIDWORKS Plastics pobieranie, importowanie i wykorzystywanie danych natychmiast w analizach SOLIDWORKS Plastics – bez konieczności oczekiwania na następny dodatek Service Pack lub główne wydanie. Aby upewnić się, że nasi klienci nigdy nie przegapią żadnych aktualizacji materiałów z tworzyw sztucznych, wszystkie nowe materiały przesłane do 3D CONTENT CENTRAL przez dostawców materiałów zostaną włączone do kolejnych dodatków Service Pack lub głównych wersji SOLIDWORKS Plastics.

Najprostszym sposobem na znalezienie kompletnego katalogu materiałów z tworzyw sztucznych dostępnych do pobrania z 3D CONTENT CENTRAL jest przejście do strony głównej ( 3D CONTENTCENTRAL ), w lewym górnym rogu najechanie na menu rozwijane „Znajdź” i wybranie „INJECTION MOLDING MATERIALS”.

SOLIDWORKS PLASTICS - baza materiałowa 3DCONTENTCENTRAL

Następnie zobaczysz kompletny katalog materiałów z tworzyw sztucznych z każdą indywidualną listą zawierającą dostawcę materiału, rodzinę materiałów, nazwę handlową, klasę i krótki opis (jeśli jest dostępny).

SOLIDWORKS PLASTICS 3DCONTENTCENTRAL - katalog materiałów

Możesz szybko pobrać pojedyncze pliki danych materiałów, klikając łącze Pobierz dane SOLIDWORKS Plastics, znajdujące się po lewej stronie listy materiałów. Pobrany plik to skompresowany plik binarny ( * .bin ), który można wyodrębnić do wybranego folderu lokalnego.

Pobierz dane SOLIDWORKS PLASTICS

Po pobraniu i wyodrębnieniu można dodać materiał do zdefiniowanej przez użytkownika bazy danych SOLIDWORKS Plastics, przechodząc do Menedżera tworzyw sztucznych w SOLIDWORKS iw obszarze Materiał / polimer , kliknąć prawym przyciskiem myszy Otwórz bazę danych, a następnie kliknąć Baza danych zdefiniowana przez użytkownika . Następnie wybierz Importuj tworzywo sztuczne , a następnie wybierz Plik . Przejdź do lokalizacji pobranego / wyodrębnionego pliku danych materiału * .bin, zaznacz go i kliknij Otwórz. Możesz teraz wybrać importowany materiał do użycia w analizach SOLIDWORKS Plastics *.

SOLIDWORKS PLASTICS 3DCONTENTCENTRAL - dodawanie materiału

Dzisiaj można znaleźć ponad 30 nowych materiałów z tworzyw sztucznych w 3D CONTENT CENTRAL od dostawców, w tym Chevron Phillips Chemical, Radici Group High Performance Polymers, Autotech SirmaxIndia Pvt. Ltd. i Indore Composite Pvt. Ltd. z rodzinami materiałów, do których należą nylony, polietyleny i polipropyleny. Pamiętaj, aby często sprawdzać nowych dostawców materiałów i ich najnowsze i najlepsze dane dotyczące tworzyw sztucznych.

Podziel się:

Od blisku 20 lat związany z branżą oprogramowania dla przemysłu, a od 10 lat na czele zespołu rozwiązań symulacyjnych CAE w firmie DPS Software. Jego ambicją w pracy zawodowej jest przeniesienie wiedzy technicznej na właściwą argumentację biznesową w relacjach z klientem.