Strona głównaProduktySOLIDWORKS na służbie w dziale Marketingu

SOLIDWORKS na służbie w dziale Marketingu

Wizualizacja

SOLIDWORKS na służbie w dziale Marketingu

Który dział Marketingu nie potrzebuje ładnych grafik o wysokiej rozdzielczości do katalogów, roll-upów i bannerów na targi lub zdjęć na stronę internetową lub firmowego fanpage’a. Mając modele z działu konstrukcyjnego i dostęp do licencji SOLIDWORKS możemy sami przygotować sobie świetne materiały. Np. do działań marketingowych w Internecie skorzystamy z szybkich ustawień SOLIDWORKS takich jak: okluzja otoczenia, cienie, perspektywa, cienie w trybie cieniowania oraz dla osób posiadających dedykowane karty graficznie „real view”. Obraz przechwytujemy narzędziem „Przechwytywanie obrazu” który kopiuje się do schowka Windows. Wklejamy zdjęcie np. w PhotoShop. Dla porównania zdjęcie bez ustawień i z ustawieniami.

Okluzja otoczenia

W przypadku materiałów do druku cyfrowego czy offsetowego należy przygotować zdjęcia o wyższej rozdzielczości 300dpi (przechwytywanie ekranu daje nam 72dpi). W takim przypadku możemy zapisać widok ekranu do pliku .TIF o określonym formacie i ilości dpi, z tłem lub bez. Mała niedogodność, SOLIDWORKS nie ma możliwości zapisania pliku w palecie kolorów CMYK, jedynie RGB.

Opcje exportu

Przykład zdjęcia modelu w widoku „Ukryte linie niewidoczne” oraz połączenie dwóch widoków „Ukryte linie niewidoczne” i „Cieniowany z krawędziami” (przy pomocy PhotoShop).

Ukryte linie niewidoczne

 

Wizualizacja

Podziel się:

Swoją przygodę w firmie DPS Software zacząłem, jeszcze jako student, na praktykach gdzie rozwijałem umiejętności w posługiwaniu się oprogramowaniem SOLIDWORKS. Dzięki temu po uzyskaniu dyplomu otrzymałem propozycję pracy. Firma dała mi możliwość rozwijania swoich zainteresowań w kierunku marketingu i tak od prawie 10 lat łączę wiedzę inżynierską z marketingiem.