Dodanie własnych szablonów w programie jest niezwykle ważnym elementem efektywnej pracy z rysunkami. Pozwala to na ujednolicenie szeregu ustawień a także pozwala zaoszczędzić cenny czas. Prawidłowe przygotowanie szablonu pozwala podczas pracy w rysunkach skupić się jedynie na rozbudowywaniu dokumentacji pod kątem widoków i adnotacji, pomijając bądź poświęcając minimalną ilość czasu na kwestie związane z wcześniej zdefiniowanymi parametrami i ustawieniami pliku. W tym artykule omówiony zostanie sposób dodawania uprzednio zdefiniowanego widoku w szablonie. Dzięki tej opcji możliwe jest wcześniejsze określenie pozycji oraz sposobu rzutowania. Po wczytaniu modelu części bądź złożenia widoki zostaną przebudowane z pustych do wyświetlania modelu.
Aby dodać widok uprzednio zdefiniowany należy znajdować się w otwartym rysunku. Następnie z karty rysunek wybrać Uprzednio zdefiniowany widok. Kolejnym krokiem jest umieszczenie poprzez kliknięcie lewym przyciskiem myszy widoku w obszarze graficznym.
Po lewej stronie Menedżer właściwości pozwala na wybór orientacji widoku a także na dobór innych parametrów charakterystycznych dla widoków rzutowania takich jak: lustro, import adnotacji, styl wyświetlania, skala. Ponadto dostępna jest opcja wstaw model. Wybierając ją istnieje możliwość załadowania do widoku rysunku modelu otwartego bądź dowolnego przeglądając dostępne pliki.
Aby dodać większą liczbę widoków w celu rozbudowy szablonu można powtórzyć czynność i dodać następne uprzednio zdefiniowane widoki bądź wybrać widok rzutowania z karty rysunek i wybrać widok z którego mają zostać dodane rzuty.
W momencie kiedy etap dodawania widoków jest zakończony, można zapisać plik jako rysunek bądź szablon rysunku.
Aby uzyskać wygodniejszy dostęp do szablonów warto dodać lokalizację plików w opcjach systemu.
Po otwarciu szablonu można załadować widoki korzystając z Wstaw model, bądź widoki zostaną załadowane automatycznie jeżeli wybrana zostanie opcja Utwórz rysunek z części bądź złożenia.