Strona głównaProduktySOLIDWORKS wprowadza SOLIDWORKS Plastics Advanced

SOLIDWORKS wprowadza SOLIDWORKS Plastics Advanced

SOLIDWORKS wprowadza SOLIDWORKS Plastics Advanced

SOLIDWORKS wprowadza SOLIDWORKS Plastics Advanced

Od premiery w kwietniu 2012, SOLIDWORKS Plastics został wdrożony przez setki klientów na całym świecie – jako preferowane rozwiązanie do optymalizacji geometrii części z tworzyw sztucznych, form wtryskowych oraz procesu technologicznego.

Wielu klientów rozpoczęło pracę w pakiecie SOLIDWORKS Plastics Professional, który umożliwia projektantom części odpowiedzieć na bardzo podstawowe pytania, takie jak “czy mogę wypełnić gniazdo formy?”, “Gdzie są linie łączenia?” i ” czy będą pułapki powietrza?”. Uzbrojeni w odpowiedzi na te pytania, projektanci części mogą podjąć decyzje, którą umożliwiają podniesie jakości wyprasek i obniżenie kosztów.SOLIDWORKS Plastics

Gdy projekt części z tworzywa sztucznego jest zoptymalizowany, klienci używają SOLIDWORKS Plastics Premium do analizy i optymalizacji pojedynczej matrycy, formy wielogniazdowych, balansowania kanałów czy wtrysku dwukomponentowego. Zobaczcie rzeczywisty przykład firmy ECCO Group, w jaki sposób obniżyć koszty produkcji i wyeliminować przeróbki formy za pomocą SOLIDWORKS  Plastics.

SOLIDWORKS Plastics

 

Opierając się na wielkim sukcesie pakietów SOLIDWORKS Plactics od chwili ich premiery, korporacja SOLIDWORKS niedawno ogłosiła wydanie SOLIDWORKS Plastics Advanced. Oprócz wszystkich funkcji zawartych w SOLIDWORKS Plastics Premium, Plastics Advanced może być również wykorzystywany do projektowania i analizy układów chłodzenia form wtryskowych oraz przewidywania deformacja części na wtryskarce i po wyrzuceniu.

Dla projektantów form zainteresowanych analizą chłodzenia zapewniono projektowanie kanałów chłodzących, uwzględnianie profilu pracy systemów chłodzących, określanie czasu chłodzenia oraz bazę materiałów form i chłodziw. Dodatkowo umożliwiono analizę deformacji na wtryskarce i po wyrzuceniu, uwzględnianie grawitacji, mierzenie wartości zapadów oraz export deformacji do pliku 3D np.: STL

SW_Plastics_Advanced_Cooling

 

 

Podziel się:

Od blisku 20 lat związany z branżą oprogramowania dla przemysłu, a od 10 lat na czele zespołu rozwiązań symulacyjnych CAE w firmie DPS Software. Jego ambicją w pracy zawodowej jest przeniesienie wiedzy technicznej na właściwą argumentację biznesową w relacjach z klientem.