Strona głównaALPHACAMSolidWorks2Alphacam

SolidWorks2Alphacam

SolidWorks2AlphaCAM

SolidWorks2Alphacam

UWAGA!

W Alphacam 2016R1 pojawił się Menadżer Automatyzacji – nowoczesne narzędzie automatyzacji, które w pełni zastępuje SolidWorks2Alphacam.

W związku z tym DPS Software kończy wsparcie narzędzia SolidWorks2Alphacam.

 

SolidWorks2Alphacam to dodatkowy moduł do Alphacam, który służy do automatycznego utworzenia programów na maszyny CNC na podstawie modeli 3D. Moduł został stworzony z myślą o producentach mebli projektujących w SolidWorks i/lub SWOOD.

SolidWorks2AlphaCAM

Obsługa programu jest bardzo prosta: użytkownik musi wskazać pliki SolidWorks przeznaczone do obróbki, uruchamia proces i po chwili otrzymuje programy NC gotowe do uruchomienia na maszynie. Łatwo zauważyć, że rola użytkownika sprowadza się tylko do dostarczenia danych wejściowych (plików SolidWorks) i odebraniu danych wyjściowych (programów NC) a całą pozostała pracę wykonuje Alphacam automatycznie.

Co dokładnie robi Alphacam? Importuje każdy plik SolidWorks i dokładnie go analizuje, aby określić jakie właściwości ma model i jakie operacje technologiczne należy wykonać. Następnie, na model są nanoszone odpowiednie obróbki (wiercenie, frezowanie itd), zdefiniowane w bazie technologii. W ten sposób powstaje plik Alphacam z kompletną obróbką części, z którego postprocesor generuje program NC.

Poniższy film pokazuje działanie SolidWorks2Alphacam:

Podziel się:

Specjalista techniczny ds. CAM. Znajomość: AlphaCAM, SolidCAM, HSMWorks.