Strona głównaSOLIDWORKSSterowanie wielkością płaszczyzny referencyjnej

Sterowanie wielkością płaszczyzny referencyjnej

Sterowanie wielkością płaszczyzny referencyjnej

Sterowanie wielkością płaszczyzny referencyjnej

W SOLIDWORKS wielkość widocznych płaszczyzn referencyjnych dopasowywana jest na podstawie ramki granicznej lub ściany, na której wykonywany jest szkic. Można to zauważyć na zrzucie poniżej, gdzie tworzona jest nowa płaszczyzna odsunięta od ściany (na potrzeby artykułu o wartość 0mm).

Ściana płaszczyzna solidworks

Wraz ze zmianą wielkości utworzonego wcześniej prostopadłościanu utworzona płaszczyzna również zmienia swoje rozmiary. Jest to zamierzone działanie.solidworks płaszczyzna wielkość

Płaszczyzna zawsze powiększona jest o 5% względem geometrii podstawowej. Może się jednak zdarzyć, że ręcznie poprawimy wielkość takiej płaszczyzny. W takim przypadku gubimy odniesienie oraz automatyczną wielkość. Po rozciągnięciu płaszczyzny w górę oraz zmianie gabarytu modelu, płaszczyzna nie zmienia swoich rozmiarów.płaszczyzna odniesienie solidworks geometria

Aby przywrócić standardowe działanie programu, należy wybrać opcję „Auto-dopasowania rozmiaru”.

Program przywróci domyślne powiększenie 5% oraz po dalszych zmianach uzyskamy automatyczną aktualizację wielkości płaszczyzny.

Podziel się:

Specjalista techniczny oraz trener SOLIDWORKS, posiada wszystkie certyfikaty z dziedziny mechaniki, w tym najwyższy CSWE - Expert Mechanical Design. Nie straszne są mu makra, jednak do symulacji podchodzi z dystansem. Na co dzień spokojny człowiek lubiący jazdę rowerem oraz programowanie C#.