Strona głównaProduktySymbol średnicy – Co robić jak się nie wyświetla?

Symbol średnicy – Co robić jak się nie wyświetla?

symbol średnicy

Symbol średnicy – Co robić jak się nie wyświetla?

Symbol średnicy

Ostatnio zaktualizowałeś oprogramowanie do nowszej wersji i podczas dodawania wymiaru średnicy zamiast symbolu Ø wstawia się  <MOD-DIAM>?

mod-diam

Przyczyną jest źle określona ścieżka lokalizacji plików biblioteki symboli. SOLIDWORKS pozostawia ścieżkę z poprzedniej wersji. Ścieżka jaką przyjmuje to :

C:\ProgramData\SOLIDWORKS\SOLIDWORKS 2015\lang\polish

Po zainstalowaniu wersji 2016 musisz określić tą samą ścieżkę lecz dla wersji SOLIDWORKS 2016.

Gdzie to zmienić?

Otwórz ustawienia SOLIDWORKS, następnie przejdź do zakładki lokalizacje plików. Z listy rozwijalnej wybierz Pliki biblioteki symboli. Poniżej w oknie wyświetli się ścieżka jaką podałem wyżej. Usuń tą ścieżkę i dodaj nową lokalizacje analogiczną do wcześniejszej lecz dla SOLIDWORKS 2016.

C:\ProgramData\SOLIDWORKS\SOLIDWORKS 2016\lang\polish

Jeżeli podczas określania ścieżki nie będziesz widział folderu Program Data, przejdź do eksploratora Windows, kliknij organizuj> opcje folderów i wyszukiwania. W zakładce widok zaznacz pokaż ukryte pliki, foldery i dyski. Teraz po ponownym wskazaniu lokalizacji folder będzie widoczny.

lokalizacja-plikow-solidworks

Dodaj wymiar- symbol średnicy znów będzie wyświetlany!

średnica

Podziel się:

Specjalista techniczny/ trener CAD i SWOOD. Absolwent Politechniki Warszawskiej, posiada certyfikat CSWE. Prywatnie interesuje się piłką nożną. Stara się łączyć pracę z grą w klubie oraz poszerzać wiedzę w zakresie meblarstwa jak i inżynierii odwrotnej.