Strona głównaProduktySzybka zmiana orientacji modelu

Szybka zmiana orientacji modelu

Inny widok modelu w SolidWorks

Szybka zmiana orientacji modelu

Zdarzyło się Wam kiedyś, że zaimportowana do SOLIDWORKS część ma orientację która nie do końca Wam odpowiada? Może okazać się, że model w widoku izometrycznym wyświetla się do góry nogami a widok z przodu pokazuje tył modelu. Niewątpliwe taka sytuacja utrudnia dalszą pracę z modelem.

Korekta zmiany orientacji w SolidWorks

Wiedzieliście że SOLIDWORKS umożliwia szybką zmianę standardowych widoków według naszych potrzeb? Wystarczą 2 proste kroki aby samodzielnie zmienić orientacje modelu!

Krok pierwszy: Ustaw model w dogodnej dla  Ciebie pozycji i przy pomocy spacji wywołaj menu Orientacja

SolidWorks korekta orientacji modelu

Krok drugi:.

Oprogramowanie SolidWorks i wiele położenia modeluWybierając ikonę Aktualizuj widok wybierz widok który ma zostać nadpisany przez bieżącą orientację modelu.

Inny widok modelu w SolidWorks

Poniżej znajdziecie krótki filmik prezentujący powyższe rozwiązanie. W szybki sposób, zaimportowany model miksera ustawię w orientacji, która wydaje się być jego naturalną pozycją.

)

Podziel się:

Absolwent Politechniki Warszawskiej, bezgranicznie oddany pasji projektowania 3D. Przygodę z SOLIDWORKS rozpoczął w 2010 roku, a od 2013 roku powiązał z SOLIDWORKS swoją pracę w CNS Solutions. Obszar jego zainteresowań to przede wszystkim fotorealistyczne renderingi, optymalizacja projektowania w SOLIDWORKS oraz technologie RapidPrototyping. Prywatnie uwielbia zdobywać Tatrzańskie szczyty oraz trenować wspinaczkę na sztucznych ściankach wspinaczkowych.