Strona głównaAktualnościZmiana skali w dokumentacji SOLIDWORKS – Szybki i łatwy sposób

Zmiana skali w dokumentacji SOLIDWORKS – Szybki i łatwy sposób

zmiana skali w dokumentacji solidworks

Zmiana skali w dokumentacji SOLIDWORKS – Szybki i łatwy sposób

Często uważam, że najlepsze sztuczki i funkcjonalność w SOLIDWORKS to takie, które nie są zawarte w podręcznikach lub samouczkach. Oczywiście, jeśli obserwujesz, jak twoi koledzy używają SOLIDWORKS lub uczestniczą w szkoleniu SOLIDWORKS , to dowiesz się o pewnych sztuczkach. Oto jeden z moich ulubionych.

Prawdopodobnie wiesz o menu wyboru jednostek, które pojawia się na pasku stanu podczas edycji części w prawym dolnym rogu? Pozwala łatwo przełączać się między milimetrami i calami na modelu za pomocą zaledwie dwóch kliknięć. Wiesz, że istnieje podobne menu, dostępne w rysunkach SOLIDWORKS?

skala rysunku solidworks

Skala 1: 2

Po otworzeniu dokumentacji zobaczysz zamiast jednostek skalę arkusza.

zmiana skali rysunku solidworks

Skala 1: 1

Zauważ, że moje widoki rysunku zmieniły skalę.

rysunek solidworks skala arkusza

Jeżeli po tej zmianie nic się stało, prawdopodobnie masz ustawione widoku w skali niestandardowej. Wystarczy, że zmienisz na skalę arkusza i będziesz już mógł śmiało z pozycji dolnego menu wybrać właściwą skalę.

Podziel się:

Starszy Specjalista techniczny ds. SOLIDWORKS / Trener. Wyróżniony nagrodą SOLIDWORKS Award Elite w 2014 roku. Uwielbia testować nowe rozwiązania sprzętowe, a nowe technologie nie są mu obce. Smakosz whisky i dobrego jedzenia (sam dobrze gotuje).