Strona głównaProduktySzybki szkic – o co tu chodzi?

Szybki szkic – o co tu chodzi?

ściana szkicowania

Szybki szkic – o co tu chodzi?

Szybki szkic – być może widziałeś tę funkcję, ale podejrzewam, że nigdy z niej nie korzystałeś. Jest ona usytuowana jako ostatnia ikona w zakładce Szkic, widoczna podczas modelowania części, dostępna już w starszych wersjach. Jest to jedna z funkcji, którą należy poznać we własnym zakresie, ponieważ aspekty używania jej nie są poruszane na żadnym szkoleniu.

solid works

Narzędzie to pozwala szkicować na wielu ścianach bez konieczności otwierania i zamykania pojedynczych szkiców. Wystarczy, że po wybraniu odpowiedniego narzędzia szkicu najedzie się na wybraną ścianę, a SolidWorks podświetli ją na szary kolor, aby pokazać, gdzie dany szkic zostanie umieszczony. Następnie można kontynuować rysowanie na innej ścianie w analogiczny sposób.

szkic

szybki szkic

Po zakończeniu szkicowania zauważyć można, że SolidWorks utworzył tyle szkiców, ile razy zmieniano ścianę szkicowania. Szkice można teraz wykorzystać do utworzenia dalszych operacji.

ściana szkicowania

Podziel się:

Specjalista techniczny oraz trener SOLIDWORKS, posiada wszystkie certyfikaty z dziedziny mechaniki, w tym najwyższy CSWE - Expert Mechanical Design. Nie straszne są mu makra, jednak do symulacji podchodzi z dystansem. Na co dzień spokojny człowiek lubiący jazdę rowerem oraz programowanie C#.