Strona głównaSOLIDWORKSTłumaczone nazwy operacji – nowa funkcja w SOLIDWORKS 2021

Tłumaczone nazwy operacji – nowa funkcja w SOLIDWORKS 2021

Tłumaczone operacje w drzewie SOLIDWORKS

Tłumaczone nazwy operacji – nowa funkcja w SOLIDWORKS 2021

Jedną z nowości w SOLIDWORKS 2021, jest możliwość skorzystania z opcji systemu, dzięki której wszystkie standardowo nazwane operacje zostaną przetłumaczone w drzewie operacji.

Opcja ta znajduje się w: Opcje > Opcje Systemu > Drzewo operacji FeatureManager

Tłumaczone nazwy operacji w drzewie SOLIDWORKS

Po zaznaczeniu tej opcji mamy do wyboru wiele języków. Poniżej przykładowe zastosowanie przy pracy na anglojęzycznej wersji SOLIDWORKS z wybranym tłumaczeniem na język polski.

Tłumaczone nazwy operacji w drzewie SOLIDWORKS

W przypadku zmiany nazwy operacji na niestandardową – tłumaczenie nie zadziała, natomiast gdy ponownie zawierać będzie domyślny człon np. „Dodanie-wyciągnięcie” funkcja ponownie wyświetli odpowiednią informację w nawiasie klamrowym.

Opcja ta zastępuje funkcję „Pokaż przetłumaczone nazwy operacji w etykietce”, która w poprzedniej wersji dostępna była z poziomu drzewa operacji:

Tłumaczone nazwy operacji w drzewie SOLIDWORKS

 

 

Podziel się:

Ukończyłem Politechnikę Poznańską na wydziale Mechanika i Budowa Maszyn. Swoje doświadczenie w projektowaniu 3D zdobywałem na specjalizacji Inżynierii Wirtualnej Projektowania. Posiadam najwyższy stopień certyfikacji SOLIDWORKS CSWE - Certified SolidWorks Expert. Poza pracą pasjonuje się sportami motorowymi, w szczególności Formułą 1.