Strona głównaProduktyTotal Materia – największa na świecie baza materiałów!

Total Materia – największa na świecie baza materiałów!

Total Materia

Total Materia – największa na świecie baza materiałów!

 Total Materia – Najbardziej wszechstronna baza materiałów na świecie jest już w naszej ofercie! Podzielona jest na kilka pakietów, oto one:

Total Metals

Total Metals jest zdecydowanie największą na świecie bazą danych właściwości materiałów metalowych i znajduje się i w centrum oferty produktów Total Materia.

 • Największe dostępne źródło własności metali dostępne dla podstawowych i złożonych czynności Inżynieryjnych,
 • Międzynarodowe tabele porównawcze z 63 krajów dają ostateczną pomoc w identyfikacji podobnych i równoważnych materiałów,
 • Standardowe dane uzupełniane przez tysiące materiałów od producentów i z innych źródeł dostarczają kompletne rozwiązania.

Koncentruje się na dostarczaniu standardowych danych właściwości metali. Total Metals zapewnia ogromną liczbę 6.000.000 rekordów własności dla ponad 250.000 materiałów z 63 krajów / norm.

Total Metals

Extended Range

Extended Range oferuje unikalną kolekcję zaawansowanych danych własności do stosowania w krytycznych momentach działań projektowych.

 • Oferuje unikalną kolekcję zaawansowanych danych do stosowania w krytycznych momentach działań projektowych,
 • Duża wydajność w bardzo czasochłonnym zadaniu znalezienia wiarygodnych informacji o właściwościach materiałów dla zaawansowanych obliczeń,
 • Dane eksperymentalne od producentów z ponad 1200 referencji i dokumentów.

Moduł Extended Range w bazie Total Materia zapewnia niezrównane źródło właściwości materiałowych i konstrukcyjnych dla zaawansowanych obliczeń i analizy termicznej w tym: krzywych naprężenie-odkształcenie, schematów plastyczności, danych zmęczeniowych i wiele innych.

Extended Range

SmartComp

SmartComp, moduł bazy Total Materia umożliwia inteligentną identyfikację metalu według składu chemicznego uzyskanego ze spektrometru lub innych źródeł analitycznych.

Ogromna oszczędność czasu i kosztów dzięki szybkiej identyfikacji materiału! Wzmocnienie potencjału jakościowego firmy poprzez zapewnienie możliwości badania materiałów! Fachowe rozumowanie pomaga podejmować właściwe decyzje i to szybko!

Korzystanie z opatentowanego algorytmu, SmartComp może wyeliminować ogromną ilość czasu i pracy poświęconej na przeszukiwanie danych, zwiększa efektywność w laboratoriach umożliwiając szybką identyfikację materiałów, znalezienie szczegółowych danych o właściwościach, odpowiedników i możliwość porównań.

SmartComp

eXporter

eXporter ma na celu wypełnienie luki między źródłem danych a oprogramowaniem Komputerowego Wspomagania Prac Inżynierskich (CAE).

 • eXporter pomaga w wykorzystaniu danych do wielu działań projektowych, od właściwości mechanicznych do krzywych naprężenie-odkształcenie,
 • Prosty proces w 3 krokach pozwala na wybór, sprawdzenie i importowanie danych do szerokiej gamy najlepszych formatów solver CAE,
 • Szybkie i dokładne przekazywanie danych bez konieczności przetwarzania danych lub przepisywania.

Jeśli chcesz przenieść dane z Total Materia bezpośrednio do oprogramowania CAE lub po prostu wyeksportować w programie Excel lub. xml, eXporter zapewnia wszystkie potrzebne funkcje . W formie prostego 3-stopniowego kreatora, dostarcza wielu formatów danych eksport w zaledwie kilka sekund.

eXporter

PolyPLUS

PolyPLUS jest bazą danych dotyczącą właściwości materiałów niemetalicznych takich jak polimery, kompozyty i ceramika.

 • Własności dla dziesiątek tysięcy niemetalicznych materiałów: tworzyw sztucznych, ceramicznych i kompozytowych,
 • Zawiera tysiące danych ze standardów jak i od producentów,
 • Łatwe wyszukiwanie zaawansowanych danych materiałów niemetalicznych, w tym krzywych naprężenia-odkształcenia i właściwości cyklicznych.

PolyPLUS zintegrowany z bazą Total Metals, która zawiera ponad 220.000 stopów metali, pozwala na to, by baza Totala Materia była używana jako jedyne rozwiązanie dla Twoich potrzeb związanych z szukaniem własności materiałów.

PolyPLUS

Suppliers

Moduł Suppliers w połączeniu z modułem Total Metals daje precyzyjne połączenia między specyfikacją materiałów a dostawcami z całego świata.

 • Nieocenione narzędzie komunikacji między inżynierami, zaopatrzeniem i produkcją,
 • Umożliwienie globalnego podejścia do zakupów i zaopatrzenia materiałowego w powiązaniu z międzynarodowymi tabelami porównawczymi,
 • Znaleźć alternatywnych dostawców na kliknięcie przycisku poprzez bezproblemową integrację z całą bazą Total Materia.

Umożliwia bezpośrednie powiązanie pomiędzy poszukiwanymi materiałami i dostawcami na całym świecie, Suppliers pozwala na maksymalizację komunikacji i jest ważnym punktem wyjścia w procesie zakupu.

Suppliers

Tracker

W dzisiejszym, coraz szybszym tempie zmieniających się międzynarodowych standardów i specyfikacji producentów, Tracker bazy Total Materia jest odpowiedzią na te zmiany.

 • Zapewnienie, że wykorzystywane dane są aktualne i w związku z tym najbardziej wiarygodne z dostępnych informacji,
 • Dokładne sprawdzenie co się zmieniło w bazie danych, od standardowych aktualizacji wersji do zmian danych własności,
 • Śledzenie zmian w „ulubionych” materiałach i ich zmiany w zależności od specyficznych potrzeb technicznych.

Tacker zapewnia nie tylko miesięczną usługę powiadamiania o aktualizacjach standardów, ale także daje możliwość monitorowania materiałów. Poza tym daje dokładne informacje o tym co się zmieniło w materiale jak i ważne aktualizacje danych własności, a nawet informacje o dodaniu zupełnie nowych zestawów danych.

Tracker

Przetestuj Total Materia już dziś! Wypełnij formularz, a otrzymasz dostęp do bazy materiałów (5 wejść w przeciągu 60 dni). Więcej informacji uzyskasz pod adresem jeczarek@dps-software.pl
http://www.totalmateria.com/TrialReg_DPS_PL.aspx

 

 

total-mateira-test-trial

Podziel się:

Starszy Specjalista techniczny ds. SOLIDWORKS / Trener. Wyróżniony nagrodą SOLIDWORKS Award Elite w 2014 roku. Uwielbia testować nowe rozwiązania sprzętowe, a nowe technologie nie są mu obce. Smakosz whisky i dobrego jedzenia (sam dobrze gotuje).