Strona głównaSOLIDWORKS PCBTworzenie schematów w SOLIDWORKS PCB

Tworzenie schematów w SOLIDWORKS PCB

Tworzenie schematów w SOLIDWORKS PCB

Tworzenie schematów w SOLIDWORKS PCB

Tworzenie schematów w SOLIDWORKS PCB

SOLIDWORKS PCB to nie tylko narzędzie do współpracy mechaników i elektroników, ale również całkowicie niezależne narzędzie do projektowania obwodów drukowanych. Rysując schemat, chcemy od razu stworzyć na jego podstawie layout PCB czy prze symulować dany układ pod względem działania. SOLIDWORKS PCB zapewnia nam wszystkie narzędzia do tego. Dzisiaj przyjrzymy się właśnie możliwościom tworzenia schematu.

Korzystając z gotowych bibliotek (coś więcej o bibliotekach pod linkiem) lub tworząc własne uzupełniamy schemat. SOLIDWORKS PCB obsługuje również Multi Part Component – komponenty które na schemacie są oznaczone jako różne symbole (np. wzmacniacze operacyjne), ale po stronie layoutu PCB będą zawierały się „pod dachem” jednego układu scalonego.

 

SOLIDWORKS PCB dostarcza kilka narzędzi do przejrzystego łączenia kilka części schematu (również na różnych arkuszach) takich jak Bus czy Sheet Symbol. Dzięki tym narzędziom możemy stopniowo rozbudowywać projekt łącząc odpowiednie bloki funkcyjne.

 

Proces kompilacji (Compile) umożliwia znalezienie potencjalnych błędów. Reguły błędów ustalamy my sami. Connection Matrix służy do ustalenia, które połączenia uznajemy za błędy, które za ostrzeżenia, a które są poprawne.

 

Dzięki kontroli wersji SVN kilka osób może pracować nad jednym projektem. Lecz jest to również bardzo przydatne narzędzie nawet dla jednej osoby aby wracać do poszczególnych wersji projektu.

 

Variants  – warianty projektu umożliwiają stworzenie kilku wersji schematu. Możemy zamienić część innego producenta lub po prostu w ogóle jej nie wstawiać.

 

Podziel się:

Specjalista techniczny d/s ECAD