Strona głównaProduktyUkrycie roboczych wersji plików przed działem produkcji

Ukrycie roboczych wersji plików przed działem produkcji

Ukrycie roboczych wersji plików przed działem produkcji

Ukrycie roboczych wersji plików przed działem produkcji

Jednym z najczęstszych pytań klientów w kontekście zarządzania dokumentacją, jest ukrycie roboczych kopii/wersji dokumentów przed działem produkcji i innymi, które tak naprawdę nie muszą lub wręcz nie powinny mieć dostępu do roboczych danych. Niech produkcja widzi jedynie rewizje, natomiast wszystko na czym obecnie pracujemy powinno zostać w dziale konstrukcyjnym. Można tego dokonać w bardzo prosty sposób, produkcja powinna mieć dostęp tylko i wyłącznie do odczytu dla danego folderu oraz stanu pliku.

Należy wejść w ustawienia użytkownika/grupy „Produkcja” i wybrać opcja „Odczytaj zawartość w pliku na odpowiednim stanie (opcja „Uprawnienia stanu”) – w tym przypadku będzie to tylko stan „Zatwierdzony” :

Ukrycie roboczych wersji plików EPDM

Kolejna rzecz to włączenie opcji „Odczytaj zawartość pliku” w kontekście folderu, poprzez wybranie zakładki „Uprawnienia folderu”.

Ukrywanie roboczych wersji pilików przed działem produkcji Enterprise PDM

 

Należy pamiętać żeby w tych dwóch miejscach włączyć najlepiej tylko i wyłącznie to ustawienie. Gdy klikniemy pomoc dla „Odczytaj zawartość pliku”, wyświetli nam się następująca informacja :

Jak ukryć robocze wersje SolidWorks EPDM

 

Warto zwrócić uwagę, żeby w żadnym wypadku nie była włączona opcja „Pokaż wersje robocze plików” :

Chowanie plików SolidWorks Enterprise PDM

 

Gotowe! W tym momencie użytkownicy grupy „Konstrukcja” zobaczą wszystkie robocze wersje dokumentów (o ile oczywiście im tego nie zablokujemy) :

Ukryć pliki SolidWorks

 

Natomiast użytkownicy grupy „Produkcja” będą widzieli tylko i nawet jeśli w międzyczasie powstałaby jedna lub więcej wersji, użytkownicy tej grupy nie będą w stanie ich wyświetlić :

Robocza wersja - chowanie plików SolidWorks

 

 

Podziel się:

Dyrektor Techniczny w DPS Software, z firmą związany od 2006 roku. Jego obszarem działalności jest zarządzanie kompetencjami technicznymi DPS oraz systemy IT/PDM/PLM. Zrealizował jako Konsultant lub Project Manager wiele udanych projektów, w tym integracje z systemami klasy MRP/ERP. Interesuje się również takimi tematami jak motywacja i zarządzanie sobą w czasie. Prywatnie fan motor-sportu (aktywny kierowca) oraz dobrej książki.