Strona głównaProduktyUstawianie licencji w Solidworks EnterprisePDM

Ustawianie licencji w Solidworks EnterprisePDM

Ustawianie licencji w Solidworks EnterprisePDM

Ustawianie licencji w Solidworks EnterprisePDM

Na pewno niektórzy z was spotkali się z problemem związanym z brakiem licencji. Najczęściej można go zauważyć podczas tworzenia widoku lokalnego przechowalni na komputerze. Problem ten oczywiście można szybko rozwiązać dodając nowy plik licencji. I tu pojawia się pytanie: Skąd wziąć plik licencji?. I to będzie wstęp do mojego postu.

Odpowiedzią na to pytanie jest Customer Portal. Opiszę teraz krok po kroku etapy znalezienia, zarejestrowania produktu oraz dodania licencji w narzędziu administracyjnym EPDM.

  • Otwieramy przeglądarkę internetową i w polu adresu wpisujemy adres: http://customerportal.solidworks.com
  • Po otworzeniu strony należy się zalogować danymi wcześniej utworzonego konta
  • Po zalogowaniu się do portalu należy wybrać opcję „Register My Products” w obszarze „My support”

 

2

  • Po wykonaniu poprzedniego kroku, zostaniemy przeniesieni na stronę rejestracji produktu, w widocznym polu musimy wpisać numer seryjny oprogramowania (klucz).

3

  • W następnym kroku należy wybrać wersję produktu.

4

  • Po wybraniu wersji oprogramowania i naciśnięciu przycisku „Next”, kreator rejestracji produktu wyśle do nas maila potwierdzającego rejestrację wraz z plikiem licencji.

5

 

  • Załącznik z tej wiadomości należy pobrać i zapisać najlepiej w miejscu w, którym jest zainstalowany PDM (Domyślnie jest to lokalizacja: C:\Program Files\SolidWorks Enterprise PDM). Aby plik można było łatwo znaleźć w tej lokalizacji można utworzyć folder o nazwie „Licencja” i tam przenieść pobrany plik.

W następnych krokach musicie skorzystać z narzędzia administracyjnego Enterprise PDM.

  • Po otwarciu panelu administracyjnego, należy wybrać przechowalnię i zalogować się do niej jako użytkownik Admin.

6

  • Po zalogowaniu trzeba wybrać z listy komponent „Licencja” i nacisnąć dwukrotnie lewy przycisk myszy.

7

  • Otworzy się okno ustawiania licencji (U mnie plik licencji został dodany wcześniej więc pojawiły się wartości w kolumnie „liczba użytkowników”, przy braku dodanej licencji te wartości będą wyzerowane).

Otworzy on okno eksploratora plików, w którym należy wskazać lokalizację pliku licencji.

8

Jeśli plik licencji (załącznik z wiadomości) został zapisany w lokalizacji, którą wcześniej podałem (C:\Program Files\SolidWorks Enterprise PDM\Licencja) to powinno to wyglądać tak:

9

 

Teraz tylko wystarczy nacisnąć „Otwórz” i OK w oknie ustawiania licencji. A przy następnym uruchomieniu „Licencji” pojawią się wartości w kolumnie „liczba użytkowników” (wartości te zależą od zakupionej licencji).

Podziel się: