Strona głównaProduktyWeb2 – Dostęp webowy do przechowalni SolidWorks Enterprise PDM

Web2 – Dostęp webowy do przechowalni SolidWorks Enterprise PDM

delete-epdm

Web2 – Dostęp webowy do przechowalni SolidWorks Enterprise PDM

System SolidWorks Enterprise PDM (EPDM) posiada, oprócz interfejsu zintegrowanego z eksploratorem windows i systemami CAD, również interfejs pozwalający na dostęp poprzez przeglądarkę internetową. Daje to możliwości, wyszukiwania, wyświetlania i edytowania danych z dowolnego miejsca i urządzania wyposażonego w przeglądarkę internetową. Dostęp przez przeglądarkę jest szczególnie przydatny, gdy chcemy udostępnić dane z systemu EPDM na zewnątrz firmy.

Dostęp do przechowali, w wersji przeglądarkowej, jest zabezpieczony poprzez login i hasło. Połączenie pomiędzy klientem z serwerem może być dodatkowo szyfrowane.

Web2-logowanie

Logowanie do systemu SolidWorks Enterprise PDM

Możliwości interfejsu webowego systemu SolidWorks Enterprise PDM:

  • Dodawanie plików i folderów do przechowali EPDM.
  • Otwieranie i edycja plików.
  • Wyszukiwanie dokumentacji po: zmiennych, nazwach plików i konfiguracjach.
  • Podgląd dokumentacji – możliwe jest przeglądanie wielu typów plików tj.: Word, Excel, PowerPoint, PDF, itp. Jeśli korzystamy z przeglądarki Internet Explorer możliwe jest dynamiczne wyświetlanie plików SolidWorks przy użyciu dodatku eDrawings ActiveX. Dla pozostałych przeglądarek internetowych jak i urządzeń mobilnych dostępny jest podgląd miniatur.
Web2_podgląd_1

Podgląd miniatury pliku.

 

Web2_podglad3D

Podgląd dokumentu przy użyciu eDrawings ActiveX w oknie przeglądarki internetowej.

  • Dostęp do kart danych oraz możliwość modyfikacji ich wartości.
  • Dostęp do zakładek gdzie używane i zawartość.
Web2_zawartosc

Wyświetlanie zawartości złożenia.

  • Zatwierdzenie dokumentacji.

Interfejs webowy dopasowuje się automatycznie do urządzenia na, którym interfejs został uruchomiony. Dla urządzeń mobilnych uruchamia się automatycznie interfejs pozwalający w łatwiejszy sposób przeglądać dane na małym ekranie urządzania.

web2_lista_plików

Interfejs dla urządzeń mobilnych.

Web2_mob_podglad

Podgląd pliku dla urządzeń mobilnych.

Dzięki interfejsowi poprzez przeglądarkę internetową możemy: udostępnić dane znajdujące się w systemie EPDM kooperantom lub na produkcję, szybko wyszukiwać i przeglądać dokumentację, dodawać pliki oraz modyfikować ich właściwości. Dzięki Web2 możemy zmieniać stan dokumentacji bezpośrednio z urządzeń mobilnych.

Podziel się:

Kieruje Działem Programistycznym w DPS Software, z firmą związany od 2011 roku. Brał udział w wielu udanych projektach wdrożeniowych i programistycznych systemu PDM, w tym integracjami z systemami klasy ERP/CRM/MRP/CAD oraz tworzeniem dodatków do systemu EPDM i SOLIDWORKS.