Strona głównaSOLIDWORKSWirtualny punkt przecięcia – Jak go dodać?

Wirtualny punkt przecięcia – Jak go dodać?

Wirtualny punkt przecięcia dpstoday

Wirtualny punkt przecięcia – Jak go dodać?

Bardzo często podczas modelowania lub nawet w trakcie tworzenia dokumentacji jest wymiarowanie do punktu, który istnieje przez przecięcie się dwóch linii, łuków lub krzywych. Nazywamy to w oprogramowaniu SOLIDWORKS Wirtualny punkt przecięcia”.

Pokaże Wam teraz dwa sposoby na jego stworzenie w części i dokumentacji.

Podczas tworzenia części mamy możliwość wybrania dwóch elementów, a następnie wstawienie punktu. W ten sposób tworzymy wirtualny punkt przecięcia.

tworzenie wirtualnego punktu przecięciaprzecięcie

Ten sam proces możemy wykonać podczas tworzenia rysunku części.

Kolejnym sposobem na stworzenie wirtualnego punktu przecięcia jest wybranie narzędzia “Inteligentny wymiar” i wybranie PPM (Prawym Przyciskiem Myszy) jednego elementu. W menu które się rozwinie pojawi się opcja “Znajdź przecięcie”.

dokumentacja znajdź przecięcie

Następnie wybieramy drugi element, a to spowoduje wstawienie wirtualnego punktu przecięcia do którego możemy już wymiarować.

wymiarowanie wirtualny punkt przecięcia rysunek

Oczywiście możemy zmienić styl wyglądu wirtualnego punktu przecięcia według naszego uznania we Właściwościach dokumentu.

wirtualny punkt przecięcia solidworks

Podziel się:

Starszy Specjalista techniczny ds. SOLIDWORKS / Trener. Wyróżniony nagrodą SOLIDWORKS Award Elite w 2014 roku. Uwielbia testować nowe rozwiązania sprzętowe, a nowe technologie nie są mu obce. Smakosz whisky i dobrego jedzenia (sam dobrze gotuje).