Strona głównaProduktyWyrwanie w złożeniu SOLIDWORKS

Wyrwanie w złożeniu SOLIDWORKS

Wyrwanie w złożeniu

Wyrwanie w złożeniu SOLIDWORKS

Wyrwanie w złożeniu w SOLIDWORKS może nam bardzo pomóc w tworzenie dokumentacji, która stawia przed nami wymagania, którym musimy sprostać.

Wyrwania wycina fragment złożenia w widoku rysunku, aby wyeksponować wnętrze. Na ścianach przekroju wszystkich komponentów automatycznie generowane jest kreskowanie, również jest częścią istniejącego widoku rysunku, a nie odrębnym widokiem.

Wyrwanie w złożeniu SolidWorks

Poniżej przedstawię w kilku krokach jak wykluczyć poszczególne elementy (zaznaczone powyżej numerami 1-3) w taki sposób, aby były widoczne na wyrwaniu, lecz nie zostały przecięte.

Krok 1: Z karty Widok układu menadżera poleceń wybieramy pozycję Wyrwanie. Szkicujemy kontur naszego wyrwania za pomocą splajnu.

solidworks wyrwanie

Krok 2: Po utworzeniu szkicu otworzy się okno dialogowe Widok przekroju. Po zaznaczeniu opcji autokreskowanie przechodzimy do zaznaczenia elementów do wykluczenia zaznaczając odpowiednie elementy złożenia w drzewku operacji FeatureManager lub w obszarze graficznym (jeśli taki element jest widoczny), a następnie zatwierdzamy przyciskiem OK.

Jak zrobić wyrwanie w złożeniu SolidWorks

Krok 3: Określamy głębokość naszego wyrwania.

wyrwanie

Gotowe!

wyrwanie

Jeśli chcielibyśmy zmienić wykluczone elementy możemy w drzewku operacji FeatureManager wybrać właściwości operacji Wyrwania, a następnie przechodzimy na zakładkę Zakres przekroju.

wyrwanie wyrwanie

UWAGA!

Nie można utworzyć wyrwania w widokach szczegółu, przekroju ani pozycji alternatywnej. Również to dotyczy jeżeli utworzymy wyrwania widoku rozstrzelenia, nie będzie istniała możliwość zwinięcia rozstrzelonego widoku.

Podziel się:

Starszy Specjalista techniczny ds. SOLIDWORKS / Trener. Wyróżniony nagrodą SOLIDWORKS Award Elite w 2014 roku. Uwielbia testować nowe rozwiązania sprzętowe, a nowe technologie nie są mu obce. Smakosz whisky i dobrego jedzenia (sam dobrze gotuje).