Strona głównaAktualnościYoung Design 2015 rozstrzygnięty

Young Design 2015 rozstrzygnięty

zwyciezcy young design 2015

Young Design 2015 rozstrzygnięty

18 czerwca 2015 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego Kapituła Stypendialna wybrała zwycięzcę 8. edycji konkursu Young Design. Jest nim Łukasz Paszkowski absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

youngdesign-dps-cns-solutions

Young Design ma na celu wskazanie najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia, takich, którzy rozumieją rynek i będą umieli w przyszłości pracować z przemysłem. W tegorocznej edycji startowało 45 uczestników. Laureat otrzymał stypendium im. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 000 zł ufundowane przez minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Małgorzatę Omilanowską oraz licencję oprogramowania Rhino od LEMONDIM i staż w zespole projektowym PESA Bydgoszcz S.A.

young-design-uczestnicy
Łukasz Paszkowski jest projektantem wzornictwa przemysłowego oraz komunikacji wizualnej. W 2014 roku ukończył ASP w Katowicach. W roku 2012/2013 został stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia. Za projekt okapu Illumia dla marki Ciarko dostał wyróżnienie Red Dot 2013 w kategorii Product Design.

W konkursie Young Design zaprezentował system modułowych półek join&joy.

Uzasadnienie jury

“O projekcie: doskonały, zgodny z trendami w projektowaniu system modułowy, powalający w prosty sposób tworzyć elastyczne rozwiązania dla wnętrz.

Praca Łukasza Paszkowskiego to doskonały przykład współczesnego projektowania mebli: funkcjonalnego, odpowiadającego na potrzeby, rozwiązującego problemy. Lekki, niewymagający skomplikowanego montażu system półek, zachwyca prostotą i inteligencją rozwiązania. Przy wdrożeniu powinien przynieść zysk biznesowy, bo jego produkcja jest nieskomplikowana, generująca mało odpadów, łatwa w transporcie i procesie kastomizacji.”

Nagrodę specjalną, którą przyznała firma CNS Solutions – półroczną licencję SOLIDWORKS Industrial Designer otrzymał Jan Godlewski za projekt Łóżeczko Nuno. Firma CNS Solutions ufundowała również szkolenie z modelowania bryłowo-powierzchniowego.

young-design-2015-zwyciezca

Zobacz galerię finalistów konkursu Young Design TUTAJ.

 

 

Podziel się:

Swoją przygodę w firmie DPS Software zacząłem, jeszcze jako student, na praktykach gdzie rozwijałem umiejętności w posługiwaniu się oprogramowaniem SOLIDWORKS. Dzięki temu po uzyskaniu dyplomu otrzymałem propozycję pracy. Firma dała mi możliwość rozwijania swoich zainteresowań w kierunku marketingu i tak od prawie 10 lat łączę wiedzę inżynierską z marketingiem.