Strona głównaProdukty3 szybkie triki, aby zdać CSWP za pierwszym razem

3 szybkie triki, aby zdać CSWP za pierwszym razem

3 szybkie triki aby zdać CSWP za pierwszym razem

3 szybkie triki, aby zdać CSWP za pierwszym razem

Jakiś czas temu omówiłem sposoby na zdanie certyfikatu CSWA, tym razem chciałbym się skoncentrować na CSWP (Certified SOLIDWORKS Professional). Jest to zdecydowanie trudniejszy egzamin nie ze względu na same modele i złożenia do konstruowania, ale na fakt, że zawiera konfiguracje, które najczęściej nie są lubianą częścią na samym szkoleniu – nie są one trudne! Również ten egzamin otwiera Tobie drogę na możliwość zdania kolejnych, bardziej już tematycznych certyfikatów, aż w końcu dojdzie na sam szczyt tej drabinki, kończąc certyfikatem CSWE (Certified SOLIDWORKS Expert).

Jeśli chciałbyś się dowiedzieć co dokładnie zawiera oraz jak jest skonstruowany zajrzyj tutuj: CSWP

 Modelowanie za pomocą konturów

Kiedy zaczynałeś swoją naukę w SOLIDWORKS, każdy szkic był dla Ciebie jednym zamkniętym konturem. Na egzaminie CSWP, wielu nowych użytkowników będzie tworzyć każdy swój szkic właśnie w ten sposób. Tracisz w ten sposób czas oraz doprowadzasz do sytuacji, kiedy Twój model robi się bardzo złożony, a przez jest bardziej podatny na błędy podczas modyfikacji. Korzystając z opcji wybierania konturów, możesz utworzyć wiele profili w jednym szkicu, dzięki temu proces modelowania jest zarówno dokładniejszy, jak i bardziej wydajny.

wybrane kontury solidworks

 Używanie zmiennych globalnych

Segment pierwszy egzaminu CSWP może przysporzyć trochę problemów, więc jeśli nie jesteś jeszcze biegły w równaniach i zmiennych globalnych to jest to najwyższa pora na to! Zmienne globalne ułatwią Ci aktualizacje Twojego modelu z pytania na pytanie, ale także zaoszczędzą Ci czas.

równania solidworks

 Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka

I to jest najważniejsza rzecz. Na samej teorii będzie Ci ciężko zdać certyfikat, musisz zdobyć doświadczenie, które pozwoli Ci na zapamiętaniu operacji, ich działania oraz biegłości w posługiwaniu się oprogramowaniem SOLIDWORKS, a najlepszym sposobem na zdobycie doświadczenia jest modelowani. Poniżej masz przygotowane linki z przykładowym egzaminem CSWA oraz CSWP.

Przykładowy egzamin CSWA

Przykładowy egzamin CSWP

Jakby Ci było mało, bo to zaledwie kilka modeli, to możesz się zmierzyć z przykładami z “Model Mania”. Są to specjalnie przygotowane modele na coroczny konkurs organizowany na SOLIDWORKS WORLD. Użytkownicy rysują je na czas i wygrywa osoba, która zrobi to najszybciej. Oczywiście Ty najszybciej nie musisz  ich narysować, a tylko dokładnie, bo wynikiem jest masa modelu.

dps modelmania cswp cswa

Wszystkie przykłady jakie były możesz pobrać tutaj: MODELMANIA

 UWAGA:

Jeśli chcesz mieć pewność w 100%, że zdasz certyfikat – szukaj organizowanych przez nas Warsztatów CSWA/CSWP, na których nauczysz metod projektowania, poznasz od podstaw wszystkie wymagane funkcje i w razie na potkanych problemów nasz trener Ci pomoże.

Powodzenia!

Podziel się:

Starszy Specjalista techniczny ds. SOLIDWORKS / Trener. Wyróżniony nagrodą SOLIDWORKS Award Elite w 2014 roku. Uwielbia testować nowe rozwiązania sprzętowe, a nowe technologie nie są mu obce. Smakosz whisky i dobrego jedzenia (sam dobrze gotuje).