Strona głównaSOLIDWORKS5 faktów na temat licencji sieciowej SOLIDWORKS

5 faktów na temat licencji sieciowej SOLIDWORKS

5 faktów na temat licencji sieciowej SOLIDWORKS

5 faktów na temat licencji sieciowej SOLIDWORKS

Porozmawiamy o Twojej licencji sieciowej SOLIDWORKS i przedstawimy 5 faktów o których prawdopodobnie nie wiedziałeś.

Dodatkowa licencja na serwerze SNL

Wielu użytkowników po uruchomieniu serwera licencji myśli, że posiada więcej licencji niż zostało zakupionych. Niestety to nie jest prawda. Załóżmy, że masz licencję sieciową zawierającą 1 licencję SOLIDWORKS Standard i 1 licencję SOLIDWORKS Professional. Serwer licencji sieciowej będzie wyświetlał:

  • 1 licencje SOLIDWORKS Professional,
  • 2 licencje SOLIDWORKS Standard,

Dlaczego? Ponieważ podczas pobierania licencji SOLIDWORKS Professional menedżer licencji potrzebuje podstawowej wersji SOLIDWORKS Standard i nakładki SOLIDWORKS Professional (można to traktować jako dodatek do wersji podstawowej). Nie możesz pobrać licencji Professional i Premium bez konieczności posiadania licencji Standard.

SOLIDWORKS na domowym komputerze

Masz dwie możliwości, aby skorzystać z licencji sieciowe na komputerze, który nie jest w sieci. Oto one:

  • Wypożycz licencję na okres 30 dni lub mniej z menedżera licencji na dowolny komputer. W momencie pożyczania, komputer musi być podłączony do serwera licencji, a po wypożyczeniu możesz go rozłączyć. Pożyczenie licencji usuwa licencję z puli na serwerze, więc upewnij się, że nie zabierzesz komuś licencji :).
  • Licencja domowa – możesz poprosić swojego sprzedawce o tzw. licencje HUL (Home User License), to nic nie kosztuje. Otrzymasz tyle licencji ile posiadasz na serwerze, a oznacza to, że każdy może pracować z domu! Czyli jeszcze więcej pracy domowej :) Licencje HUL są nie zależne od Twojego serwera.

Kontrolowanie licencji w trakcie pobierania

Możesz kontrolować, która licencja jest pobierana, a także rezerwować je dla poszczególnym użytkowników, komputerów, aby nie było sytuacji “Kto pierwszy, ten lepszy”. Sprawdza się to w sytuacjach, kiedy mamy 1 licencję SOLIDWORKS Simulation i nie chcemy, aby została pobrana przez przypadkową osobę, ale przypisana do konkretnego użytkownika, który wykonuje analizę.

Dostosowywanie instalacji licencji sieciowej

Możesz dostosowywać według numeru seryjnego, dodatków itp., a możesz wdrożyć je wszystkie naraz, dostosowując ustawienia dla każdego użytkownika za pomocą narzędzia do tworzenia obrazu administracyjnego.

Możesz kontrolować komputery

Jeżeli masz wykupioną subskrypcję to masz dostęp do narzędzia CAD Admin po zalogowaniu się na Customer Portal. Gdy numer seryjny SOLIDWORKS jest zarejestrowany na koncie portalu klienta, na każdym komputerze, na którym zainstalowano SOLIDWORKS przy użyciu tego numeru seryjnego ORAZ którzy wybrali opcję udziału w programie poprawy jakości obsługi klienta SOLIDWORKS.

Zebrane informacje mogą pomóc administratorom CAD zarządzać wieloma instalacjami SOLIDWORKS i monitorować potencjalne problemy, takie jak niekompatybilność sterowników karty graficznej lub niespójne ustawienia użytkownika.

cad_admin_overview.png

Podziel się:

Starszy Specjalista techniczny ds. SOLIDWORKS / Trener. Wyróżniony nagrodą SOLIDWORKS Award Elite w 2014 roku. Uwielbia testować nowe rozwiązania sprzętowe, a nowe technologie nie są mu obce. Smakosz whisky i dobrego jedzenia (sam dobrze gotuje).