Strona głównaProduktyPrzenoszenie licencji jednostanowiskowej SOLIDWORKS

Przenoszenie licencji jednostanowiskowej SOLIDWORKS

Przenoszenie licencji jednostanowiskowej SolidWorks

Przenoszenie licencji jednostanowiskowej SOLIDWORKS

Użytkownicy SOLIDWORKS doskonale zdają sobie sprawę z tego, że korzystanie z jednostanowiskowej licencji możliwe jest wyłącznie na jednym komputerze na raz. Sposób licencjonowania zmienił się i obowiązuje od kwietnia 2014 r. Nie wszyscy natomiast wiedzą, że istnieje prosty sposób przeniesienia jej z jednego stanowiska na drugie. Jest to szczególnie przydatne, jeśli potrzebujemy po pracy użyć licencji SOLIDWORKS na komputerze we własnym domu.

Nie ma znaczenia czy jest to licencja komercyjna, czy edukacyjna. Sposób aktywacji oraz transferu licencji jest taki sam dla obu przypadków. Sprawdzenie legalności naszej licencji polega na jednorazowej weryfikacji numeru seryjnego podczas aktywacji produktu przez internet. Dostęp do internetu jest zatem wymagany wyłącznie przy procesie aktywacji lub transferowania (późniejsze korzystanie z SOLIDWORKS tego nie wymaga).

Poniżej została zamieszczona instrukcja jak w kilku prostych i jasnych krokach przenieść licencję oraz aktywować ją na innym stanowisku.

Krok 1

Uruchom SOLIDWORKS na stanowisku z którego chcesz zwolnić licencję. Przejdź do zakładki „Pomoc” i wybierz polecenie „Dezaktywuj licencję”.

Przenoszenie licencji jednostanowiskowej SolidWorks

Krok 2

Na ekranie pojawi się panel aktywacji/dezaktywacji licencji. Należy wskazać produkt jaki chcemy przenieść, zaznaczyć opcję automatycznego transferu oraz wprowadzić mail, który posłuży do celów informacyjnych dla administratorów serwera licencji SOLIDWORKS.

 Transfer licencji oprogramowania CAD/CAM/CAE/PDM

Krok 3

Po kliknięciu „Dalej” pojawi się poniższe okno. Proces dezaktywacji potrwa zaledwie kilka sekund.

Jednostanowiskowy klucz SolidWorks - transfer

Krok 4

Licencja została wytransferowana na serwer. Można przejść na drugie stanowisko, gdzie jest zainstalowane oprogramowanie.

Jak przenieść klucz SolidWorks

Krok 5

Na drugim stanowisku, po uprzedniej instalacji na tym samym kluczu, należy uruchomić program SOLIDWORKS. Na ekranie pojawi się poniższy komunikat.

Przenoszenie licencji SolidWorksKrok 6

Po kliknięciu „Dalej” program zapyta się jaki produkt chcemy aktywować. Weryfikuje on dostępne produkty po numerach seryjnych jakie były wprowadzone podczas instalacji SOLIDWORKS. Wybieramy automatyczną aktywację, wprowadzamy maila i wybieramy Dalej.

Jednostanowiskowa licencja CADKrok 7

Aktywacja potrwa kilka sekund.

Licencja CAD i jej przenoszenie na inny komputer

Krok 8

Gdybyśmy chcieli później sprawdzić jakie produkty mamy dostępne bądź kiedy wygasa usługa subskrypcji, wystarczy że w SOLIDWORKS przejdziemy do zakładki Pomoc i wybierzemy komendę Pokaż licencje.

Licencja klucz SolidWorks transferKrok 9

Z poziomu SOLIDWORKS jesteśmy także w stanie sprawdzić naszą wersję programu, umowę licencyjną oraz klucz. Wystarczy przejść do zakładki „Pomoc” i wybrać „SOLIDWORKS – informacje”.

p9

Możesz również pobrać licencje SOLIDWORKS za darmo!

Podziel się:

Jestem absolwentem Politechniki Warszawskiej (kierunki: Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, specjalność systemy CAD/CAM oraz Mechanika i Budowa Maszyn). Oprogramowanie SolidWorks poznałem 4 lata temu, zaś w firmie CNS Solutions pracuję od roku 2013. Na co dzień zajmuję się prowadzeniem szkoleń oraz prezentacji, wsparciem technicznym klientów i projektami związanymi z oprogramowaniem SWOOD.