Strona głównaProduktyBądź widoczny – 3 sposoby na Tymczasowe osie

Bądź widoczny – 3 sposoby na Tymczasowe osie

badź widoczny tymczasowe osie

Bądź widoczny – 3 sposoby na Tymczasowe osie

Wyświetlanie — Tymczasowe osie

Nie chodzi tym razem o akcje bezpieczna droga :), Lecz o wyświetlanie tymczasowych osi w SOLIDWORKS, kiedy pracujemy w złożeniach.

Podczas tworzenia złożeń bardzo dobrą praktyką jest wyświetlenie tymczasowych osi, aby móc użyć ich do połączeń z innymi komponentami, dzięki czemu nie musimy tworzyć osi w modelu.

Każda ściana cylindryczna lub stożkowa posiada oś. Tymczasowe osie są osiami ukrytymi tworzonymi przez stożki i cylindry w modelu. Możemy ustawić domyślne ukrywanie lub wyświetlanie wszystkich osi tymczasowych.

Po ich włączeniu ich wygląd prezentuje się jak poniżej.

 tymczasowe osie wygląd
Co zrobić, kiedy nie można ich wyświetlić? Muszą być spełnione następujące warunki:
  • Widoczność tymczasowych osi musi być włączona. W tym celu należy Widok > Ukryj/pokaż > Tymczasowe osieRównież można je włączyć używając paska przeźroczystego,

przęglądaj tymczasowe osie

  • Zaznaczona jest opcja “Ukryj wszystkie typy” w Widok > Ukryj/pokaż > Ukryj wszystkie typy – może się tak zdarzyć, kiedy otworzymy duże złożenie i włączy się automatycznie tryb dużego złożenie, 
  • Element którego osie tymczasowe chcemy wyświetlić, mysi być w pełni załadowany tzn. część nie może być odciążona, gdyż w przeciwnym razie brakuje informacji jakie program potrzebuje do wyświetlenia osi.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat trybu odciążonego przeczytaj artykuł o wydajności dużych złożeń: Wydajność dużych złożeń – to można poprawić! Tryb odciążony

 

Podziel się:

Starszy Specjalista techniczny ds. SOLIDWORKS / Trener. Wyróżniony nagrodą SOLIDWORKS Award Elite w 2014 roku. Uwielbia testować nowe rozwiązania sprzętowe, a nowe technologie nie są mu obce. Smakosz whisky i dobrego jedzenia (sam dobrze gotuje).

  • Tomek

    Przydałaby się opcja, która pokazuje tymczasowe osie konkretnego (wybranego) komponentu w złożeniu a nie wszystkich jednocześnie.