W poprzednim artykule pokazałem w jaki sposób przygotować fale w XY. Teraz czas na przygotowanie fal z wykorzystaniem osi Z, co pozwoli nam na przygotowanie kolejnych wzorów.
Po wybraniu opcji Fale w Z, pojawi się okienko, w którym określamy parametry fal.
Długość fali – jest to długość fali w osi X.
Góra Z Fali/Dół Z Fali – maksymalna i minimalna wartość fali w osi Z.
Obrót fali – kąt o jaki fale zostaną obrócone.
Odległość między falami – odległość w osi Y pomiędzy falami.
Rozdzielczość polilinii – długość każdego z odcinków, które tworzą linię fali.
Dwukierunkowość narzędzia – jeżeli zaznaczone kierunki geometrii sąsiadujących fal będą przeciwne.
Wyśrodkuj Linie Fali w ograniczeniu – zaznaczenie tej opcji, zapewni nam to, że odległość w osi Y, pierwszej fali od geometrii ograniczającej będzie taka sama, jak odległość ostatniej fali od geometrii ograniczającej.
Nie pozwalaj Falować Linii wzdłuż krawędzi ograniczającej – jeżeli zaznaczymy tę opcję, fale nie będą tworzone na krawędziach geometrii ograniczającej.
Konwertuj Polilinie na Splajny – jeżeli zaznaczymy tę opcję, polilinie będą zamieniane na splajny z tolerancją wpisaną w pole Tolerancja Splajnu.
Ofsety Linii Fali – odległość w osi X, pomiędzy każdym z punktów początkowych fali. Punkty początkowe mogą być zdefiniowane w grupie 4 lub 5. Grupa 4 punktów pozwala tworzyć symetryczne wzory, a grupa 5 służy do tworzenia niesymetrycznych wzorów.
Wybierz zapisany profil – z tego pola możemy wybrać wcześniej zapisany profil ustawień. Aby zapisać ustawienia, które nam się podobają lub wykorzystaliśmy je dla klienta i żeby mieć możliwość łatwego odtworzenia wzoru, klikamy przycisk Zapisz.
Takie efekty można uzyskać wykorzystując Fale w Z.
W kolejnym artykule pokażę jak zamienić fale w XY na fale w Z. Taka kombinacja da naprawdę świetne efekty, a ilość możliwych do wykonania wzorów wzrośnie niewyobrażalnie.
Pobierz ZA DARMO najnowszą wersję Alphacam i zrób to sam!
http://www.cns.pl/Pobierz-AlphaCAM.aspx