Strona głównaSOLIDWORKS ComposerJak rozwiązać problem z brakiem dostępu do pliku pomocy w SOLIDWORKS Composer?

Jak rozwiązać problem z brakiem dostępu do pliku pomocy w SOLIDWORKS Composer?

Help SOLIDWORKS Composer pomoc

Jak rozwiązać problem z brakiem dostępu do pliku pomocy w SOLIDWORKS Composer?

Od czasu do czasu użytkownicy SOLIDWORKS Composer zgłaszają, że nie mogą uzyskać dostępu do przewodnika użytkownika / dokumentu pomocy SOLIDWORKS Composer za pośrednictwem okna SOLIDWORKS Composer> Pomoc> Tematy pomocy.

Help SOLIDWORKS Composer

SOLIDWORKS Composer próbuje domyślnie otworzyć dokument pomocy HTML za pomocą domyślnej przeglądarki. W moim przypadku jest to Firefox, ale sytuacje takie mogą wystąpić również na Google Chrome. Wynik, który otrzymuję nie jest satysfakcjonujący, gdyż zawartość została  zablokowana.

Help SOLIDWORKS Composer

Jednak zablokowaną treść można włączyć przy użyciu innej przeglądarki. Dokument jest poprawnie wyświetlany w przeglądarkach Internet Explorer i Microsoft Edge.

Plik pomocy (przy domyślnych ustawieniach instalacji) znajduje się w poniższej lokalizacji:

C:\Program Files\SOLIDWORKS Corp\SOLIDWORKS Composer\help\ENU\ dsswxcomposerdoc.htm

Jeżeli chcemy, aby dokumenty html otwierały się zawsze w innej przeglądarce, wówczas klikamy prawym klawiszem myszy na dokumencie i wybieramy Właściwości. W zakładce Ogólne klikamy przycisk Zmień, a następnie z listy wybieramy program, przy pomocy którego będą odtąd otwierane pliki html.

Help SOLIDWORKS Composer

Jeśli jednak nie chcemy zmieniać na stałe przeglądarki, wówczas klikając prawym klawiszem myszy na dokumencie, wybieramy Otwórz za pomocą -> Wybierz inną aplikację.

Help SOLIDWORKS Composer

Z listy wybieramy inną przeglądarkę. W moim przypadku była to Microsoft Edge. W efekcie takiego działania, nasza pomoc SOLIDWORKS Composer-a wygląda następująco:

Help SOLIDWORKS Composer

Podziel się:

Trener z ponad 20 letnim doświadczeniem, specjalista od SOLIDWORKS Simulation i SOLIDWORKS CAD 3D.