Strona głównaDraftSightDraftSight: Jak zaimportować zewnętrzne pliki do programu DraftSight?

DraftSight: Jak zaimportować zewnętrzne pliki do programu DraftSight?

DraftSight: Jak zaimportować zewnętrzne pliki do programu DraftSight?

Najnowsza wersja DraftSight 2020 posiada wiele możliwości importu plików graficznych. Dzięki usprawnieniom program pozwala nie tylko na konwersję danych bezpośrednio z obrazów, ale także na obsługę importowanych bloków np. z AutoCAD®.

Dodatek Image Tracer

Każdy projektant, zmuszony pracować z dostarczoną dokumentacją techniczną – w papierze lub w formie plików elektronicznych – wie, że ręczne odtwarzanie obrazu jest żmudne i czasochłonne. Dodatek IMAGE TRACER jest narzędziem służącym do konwertowania plików rastrowych w pliki formatu DWG. Cały proces należy zacząć od zaimportowania pliku graficznego do programu. Uwaga. Pliki graficzne jak .jpg, .dgn, .png możemy wykorzystać w Image Tracer. Plik PDF importujemy jedynie jako podkładkę.

Import plików do programu DraftSight

Dodatek umożliwia zaimportowanie obrazu aby następnie pomaga w wyborze najlepiej pasującego profilu.  Rodzaj profilu uwarunkowany jest rodzajem i jakością grafiki, którą importujemy.

Import plików do programu DraftSight

W trakcie importu określa się także rodzaj linii, które mają się pojawić po skonwertowaniu elementu. Po takich procesie otrzymujemy zdefiniowany rysunek.

Wsparcie dynamicznych bloków

Draftsight w wersjach Professional , Premium , Enterprise i Enterprise Plus posiada funkcję menadżera atrybutów bloków. Pozwala to nam na zarządzenie atrybutami bloków.

Menadżer bloków w DraftSight

W aktualnej wersji DraftSight 2020 możemy zarządzać blokami dynamicznymi zaimportowanymi z programu AutoCAD. Pełna konfigurowalność rozmiarów, kierunków, pozycji czy kształtów znacznie ułatwia współpracę pomiędzy tymi dwom programami.

Podziel się:

W programie Solidworks pracuję od 2018 roku. Posiadam doświadczenie w firmach projektowych i produkcyjnych z branży budowy maszyn, hydrauliki siłowej oraz energetyki. Chociaż skupiam się przede wszystkim na aspektach wykonawczych, zajmuje się także zagadnieniami optymalizacji procesu projektowania oraz inżynierią odwrotną.