Strona głównaDraftSightJak zaimportować zewnętrzne pliki do programu DraftSight?

Jak zaimportować zewnętrzne pliki do programu DraftSight?

Import plików do programu DraftSight

Jak zaimportować zewnętrzne pliki do programu DraftSight?

Najnowsza wersja DraftSight 2020 posiada wiele możliwości importu plików graficznych. Dzięki usprawnieniom program pozwala nie tylko na konwersję danych bezpośrednio z obrazów, ale także na obsługę importowanych bloków np. z AutoCAD®.

Dodatek Image Tracer

Każdy projektant, zmuszony pracować z dostarczoną dokumentacją techniczną – w papierze lub w formie plików elektronicznych – wie, że ręczne odtwarzanie obrazu jest żmudne i czasochłonne. Dodatek IMAGE TRACER jest narzędziem służącym do konwertowania plików rastrowych w pliki formatu DWG. Cały proces należy zacząć od zaimportowania pliku graficznego do programu. Uwaga. Pliki graficzne jak .jpg, .dgn, .png możemy wykorzystać w Image Tracer. Plik PDF importujemy jedynie jako podkładkę.

Import plików do programu DraftSight

Dodatek umożliwia zaimportowanie obrazu aby następnie pomaga w wyborze najlepiej pasującego profilu.  Rodzaj profilu uwarunkowany jest rodzajem i jakością grafiki, którą importujemy.

Import plików do programu DraftSight

W trakcie importu określa się także rodzaj linii, które mają się pojawić po skonwertowaniu elementu. Po takich procesie otrzymujemy zdefiniowany rysunek.

Wsparcie dynamicznych bloków

Draftsight w wersjach Professional , Premium , Enterprise i Enterprise Plus posiada funkcję menadżera atrybutów bloków. Pozwala to nam na zarządzenie atrybutami bloków.

Menadżer bloków w DraftSight

W aktualnej wersji DraftSight 2020 możemy zarządzać blokami dynamicznymi zaimportowanymi z programu AutoCAD. Pełna konfigurowalność rozmiarów, kierunków, pozycji czy kształtów znacznie ułatwia współpracę pomiędzy tymi dwom programami.

Podziel się:

Kończę studia z Budowy Okrętów i Jachtów na Politechnice Gdańskiej. Zawodowe doświadczenie zdobywałem m. in. jako konstruktor i asystent kierownika projektu. Prywatnie zajmuję się muzyką i historią.