Strona głównaSOLIDWORKSJak zmienić numer seryjny SOLIDWORKS?

Jak zmienić numer seryjny SOLIDWORKS?

jak zmienić klucz numer seryjny solidworks dpstoday

Jak zmienić numer seryjny SOLIDWORKS?

Korzystałeś z wersji testowej oprogramowania SOLIDWORKS i wreszcie otrzymałeś numer licencyjny do pełnej wersji? A może musisz zmienić licencję jednostanowiskową na sieciową, lub masz zainstalowaną niewłaściwą licencję. Chcesz zmienić posiadany klucz, ale nie wiesz jak? W poniższym artykule zaprezentowana została prosta i szybka metoda aktualizacji klucza licencyjnego.

Aby zmienić numer seryjny używany przez SOLIDWORKS, nie ma potrzeby odinstalowywania oprogramowania i nie trzeba wchodzić do rejestru systemu Windows – można go zmienić bezpośrednio za pomocą Menedżera instalacji SOLIDWORKS.

Wytransferuj aktualnie posiadaną licencję

Celem tego zabiegu jest zwolnienie aktualnie używanej licencji oprogramowani SOLIDWORKS na naszym komputerze. Uruchamiamy program SOLIDWORKS, przechodzimy do zakładki Pomoc i wybieramy polecenie Dezaktywuj licencję.

Ten krok nie jest konieczny, jeśli zmieniasz numer seryjny licencji sieciowej na jednostanowiskową.

Transferuj licencje dezaktywuj solidworks

W oknie dezaktywacji wskazujemy produkty, których klucze licencyjne chcemy zwolnić. Określamy również metodę dezaktywacji: automatycznie bądź za pomocą poczty e-mail.

aktywuj dezaktywuje produkt solidworks

Po wybraniu produktów i metody dezaktywacji klikamy Dalej. Po udanym procesie transferu licencji otrzymamy następujący komunikat:

komunikat solidworks licencja aktywacja

Wprowadzenie nowego numeru licencji

Gdy już dezaktywowaliśmy posiadane licencje możemy przejść do podmiany kluczy, bezpośrednio w menedżerze instalacji pakietu SOLIDWORKS. W tym celu (dla Windows Vista, Windows 7 oraz Windows 8) uruchamiamy Panel Sterowania systemu Windows, przechodzimy do zakładki Programy i ich funkcje, lokalizujemy instalację posiadanej wersji SOLIDWORKS, zaznaczamy ją i wybieramy polecenie Zmień.

windows programy i funkcje

Podmiana licencji SOLIDWORKS

W pierwszym oknie Menedżera instalacji wybieramy opcję: Modyfikuj instalację indywidualną (na tym komputerze).

Solidworks modyfikuj instalacje modyfikacja instalacji

Dotarliśmy do sedna naszego problemu. W oknie Numer seryjny możemy zaktualizować nieużywane przez nas klucze licencyjne. W tym celu usuwamy stare kody, a w ich miejsce wprowadzamy nowe.

jak zmienić numer seryjny solidworks

Ostatnim zabiegiem jaki nas czeka jest kliknięcie ikonki Dalej i przejście przez proces instalacyjny, bez wprowadzania jakichkolwiek zmian – w oknie Wybór produktu, również klikamy Dalej. Oprogramowanie przeprowadzi instalację, aczkolwiek podmieni tylko używane przez nas klucze.

Aktywacja oprogramowania

Po poprawnie przeprowadzonej instalacji możemy swobodnie aktywować oprogramowanie. W tym celu uruchamiamy program SOLIDWORKS. Podczas uruchamiania otworzy się okno Aktywacji produktu. Wskazujemy program, który chcemy aktywować, a następnie przechodzimy Dalej.

aktywacja licencji solidworks

Po udanej aktywacji naszym oczom powinna ukazać się lista aktywowanych produktów.

aktywacja produktu solidworks

Aktualizacja kluczy licencyjnych zakończona

Po wykonaniu wszystkich opisanych powyżej czynności proces instalacji nowego klucza licencyjnego powinien zakończyć się sukcesem. W razie jakichkolwiek problemów prosimy o kontakt z naszym wsparciem technicznym.

Procedura dla dodatków SOLIDWORKS i innych produktów

Podobną procedurę można zastosować, jeśli zakupiono licencję dodatków SOLIDWORKS, takich jak SOLIDWORKS Simulation, Plastics, Flow Simulation, Motion, Composer, Inspection lub MBD.

Na ekranie Numer seryjny zaznacz pole obok produktu, który chcesz dodać i wprowadź numer seryjny . Na stronie “Wybór produktu” upewnij się, że wybrano dodatkowe produkty, które powinny zostać zainstalowane.

Jeśli te produkty są częścią licencji sieciowej, użyj tego samego numeru seryjnego, który był używany w SOLIDWORKS. Numer seryjny należy dodać obok produktów, aby można je było zainstalować, mimo że jest to ten sam numer seryjny.

Podziel się:

Specjalista techniczny SOLIDWORKS. Student inżynierii biomedycznej na Politechnice Poznańskiej. Interesuje się budową i eksploatacją urządzeń medycznych, protetyką, a także drukiem 3D. W wolnych chwilach majsterkuje w warsztacie, tańczy i gra na skrzypcach.