Strona głównaAktualnościKorzyści z Smap3D Isometrics. Można chcieć więcej?

Korzyści z Smap3D Isometrics. Można chcieć więcej?

3d-smap-isometrics-smap3d

Korzyści z Smap3D Isometrics. Można chcieć więcej?

Duża liczba klientów pyta o korzyści, a także jakie możliwości daje nam oprogramowanie SMAP3D Isometrics. Jego głównym zadaniem jest automatyczne tworzenie rzutów izometrycznych z za modelowanego rurociągu w raz z Listą Materiałową. W tym artykule postaram się przybliżyć jego dodatkowe zalety.

Tworzenie własnego szablonu

Mamy możliwość stworzenia własnego szablonu, a także zaimportowanie gotowego rysunku w formacie DXF, który został nam dostarczony w raz z założeniami do projektu, który realizujemy. Jedyna rzecz jaka nam pozostaje to podpięcie atrybutów w których miejscach naszego rysunku mają być pobierane informacje z modelu 3D.

smap3d

Tworzenie szczegółów

W naszych rysunkach mamy również możliwość tworzenia szczegółów, tzn. jeśli na naszym rurociągu występują zawory, uchwyty mocujące itd. i chcielibyśmy umieścić ich przekrój lub widok na izometryku wystarczy pod danych komponent podpiąć plik DXF.

Jak to wygląda? Sprawdź rysunek poniżej, na którym widać szczegół A, a także na naszym rurociągu gdzie on się znajduje.

smap3d

Możliwość wyświetlania normaliów w Liście Materiałowej

Projektowane rurociągi mogą być naprawdę bardzo duże i jeśli będziemy wstawiać na każdy kołnierz lub inny komponent zestaw normaliów np. śruby, podkładki i nakrętki możemy mieć problem z wydajnością.

W Smap3D Isometrics nie będziemy mieli tego problemu, gdyż tych elementów nie musimy umieszczać w modelu 3D, ale będą one generowane w liście materiałów co bardzo nam przyspieszy pracę.

isometrics

Tworzenie własnych symboli

Nie ma symbolu? Nic prostszego Smap3D Isometric daje nam możliwość tworzenia własnego symbolu.

smap3d

izometryk

Zmiana stylów wyświetlania komponentów

Nowością w programie jest możliwość dodania własnych stylów kolorów i przypisania ich do komponentów.

 isometrics

Są to dodatkowe zalety oprogramowania. Jeśli macie ochotę dowiedzieć się więcej na temat oprogramowania wejdź TUTAJ lub skontaktuj się z nami cns@cns.pl

Podziel się:

Starszy Specjalista techniczny ds. SOLIDWORKS / Trener. Wyróżniony nagrodą SOLIDWORKS Award Elite w 2014 roku. Uwielbia testować nowe rozwiązania sprzętowe, a nowe technologie nie są mu obce. Smakosz whisky i dobrego jedzenia (sam dobrze gotuje).