Strona głównaALPHACAMMasz problemy z symulacją złożonych elementów? Sprawdź to!

Masz problemy z symulacją złożonych elementów? Sprawdź to!

Masz problemy z symulacją złożonych elementów? Sprawdź to!

Pracujesz na dużych, skomplikowanych elementach? zdarza Ci się, że nie możesz już się doczekać końca symulacji i wyłączasz ją bez sprawdzenia końcowego efektu? Sprawdź rozwiązanie tego problemu!

 Czasami, obrabiając skomplikowaną bryłę, na której mamy bardzo dużo ścieżek narzędzia, włączamy symulację solid i przez pierwsze 5 minut mamy jeszcze nadzieję, że wytrwamy do końca… Niestety, często symulację wyłączamy i rezygnujemy ze sprawdzenia efektu końcowego. Niepotrzebnie!

poczatek

Alphacam ma rozwiązanie dla takich zadań!

Pierwszym z nich jest wyłączenie podglądu narzędzia w Symulacji Solid:

 wylacz narzedzie

Po wyłączeniu narzędzia nie widzimy przebiegu symulacji, tylko efekt końcowy (czyli to na czym nam najbardziej zależy). Cały proces przebiega bardzo szybko i pozwala znacznie skrócić czas oczekiwania na rezultaty.

Ale i gdyby to było za wolne lub mimo wszystko chcemy widzieć narzędzie i przebieg symulacji, z pomocą przychodzi nam zewnętrzny symulator.

Kliknij prawym przyciskiem myszy w polu roboczym Alphacam i wybierz Wyślij do Szybkiej Symulacji

 szybka symulacja

Zostaniemy przeniesieni do zewnętrznego symulatora, w którym klikamy Start:

 start

I po chwili otrzymujemy efekt końcowy.

 efekt końcowy

W tym trybie, nawet najbardziej niecierpliwi użytkownicy Alphacama będą w stanie obejrzeć całą symulację skomplikowanych przedmiotów. Widzimy w jaki sposób porusza się narzędzie i mamy możliwość sterowania prędkością symulacji.

Symulacja procesu jeszcze przed uruchomieniem obróbki na maszynie pozwala nam uniknąć wielu błędów i ograniczyć potencjalne koszty, które te błędy mogą spowodować, dlatego nie musimy już rezygnować z weryfikacji obróbki podczas projektowania.

Pobierz ZA DARMO najnowszą wersję Alphacam i zrób to sam!

http://www.cns.pl/Pobierz-AlphaCAM.aspx

Podziel się: