Strona głównaElectricalModyfikacja karty katalogowej w programie SOLIDWORKS Electrical

Modyfikacja karty katalogowej w programie SOLIDWORKS Electrical

SOLIDWORKS Electrical

Modyfikacja karty katalogowej w programie SOLIDWORKS Electrical

W dzisiejszym artykule zaprezentuję modyfikację karty katalogowej przycisku. Przykładowa część to przycisk NC producenta EATON (M22-D-R-K01). Na początku musimy otworzyć Menadżer części producenta w zakładce Biblioteka.

biblioteka

Przechodzimy w zakładkę Filtry i wyszukujemy interesującą nas część. Klikamy w nią dwukrotnie, aby wyświetlić Własności producenta części.

Własności producenta części

b

W zakładce Właściwości uzupełniamy tabelę o interesujące nas informacje. Poniżej w kolejnych filmach zaprezentuję, jak uzupełnić część wierszy w punkcie Ilustracja (część 3D, schemat zasadniczy, schemat uproszczony).

Właściwości

Aby powiązać część 3D z kartą katalogową, wybieramy z folderu domyślnego model, który zapisywaliśmy w poprzednim artykule: Jak ułatwić sobie życie – inteligentne komponenty w SOLIDWORKS Electrical

Aby wybrać właściwy schemat zasadniczy, należy dobrać taki typ symbolu, jaki w rzeczywistości jest w karcie katalogowej (przycisk NC), ponieważ program kontroluje, czy schemat jest zgodny z doborem części katalogowej. Jest to bardzo ważny krok, który zapewnia zgodność schematu z rzeczywistą listą materiałów, niezbędnych do poprawnego zrealizowania projektu.

Następnie zamykamy Właściwości menadżera części i Menadżer części producenta i przechodzimy do Menadżera symboli. W nowo otwartym oknie odszukujemy symbol przycisku NC, kopiujemy go i zmieniamy nazwę we Właściwościach.

Możemy także zmienić zdjęcie symbolu. Dostosowujemy symbol pod konkretnego producenta. Można zrobić to za pomocy wstawienia zdjęcia utworzonego wcześniej komponentu, w tym przypadku grafika ma rozdzielczość 300x300px. Poniższy film ilustruje proces modyfikacji symbolu schematu uproszczonego. Następnie dodajemy zdjęcie jak na poniższym filmie. Aby poprawić wygląd, pokolorowałem część komponentu (można to zrobić w SOLIDWORKS 3D w zakładce Edytuj wygląd).

Po zapisaniu symbolu wracamy do okna Menadżer części producenta i Właściwości menadżera części, po czym dodajemy nowo utworzony symbol do karty katalogowej naszego przycisku.

Kartę katalogową można również uzupełnić na przykład o wymiary części. Cały proces jest bardzo prosty i gwarantuje współpracę między 2D a 3D. W ten sposób możemy wzbogacać kartę katalogową każdej wybranej części.

Podziel się: