Strona głównaElectricalKatalog Electrical Content Portal – Biblioteki SOLIDWORKS Electrical

Katalog Electrical Content Portal – Biblioteki SOLIDWORKS Electrical

Katalog Electrical Content Portal – Biblioteki SOLIDWORKS Electrical

Domyślne biblioteki SOLIDWORKS Electrical chociaż zawierają w sobie całkiem sporo różnego rodzaju komponentów to w pewnym momencie mogą nie wystarczyć. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby takie biblioteki dowolnie rozbudować. Wystarczy się zarejestrować na stronie Electrical Content Portal i pobrać odpowiednie artykuły. Rejestracja jest darmowa i nie wymaga podawania klucza licencyjnego.

Na stronie oprócz samych bibliotek znajdziemy kilka statystyk odnośnie zawartości portalu, możliwość konwertowania makr z EPlan oraz jeśli nie znaleźliśmy artykułów, których potrzebujemy możemy po prostu o nie zapytać.

katalog Electrical content portal solidworks

Biblioteki zostały podzielone według producentów. Przy każdej paczce znajdziemy informacje odnośnie typu komponentów, wielkości paczki oraz daty aktualizacji. Dodatkowo dostajemy informacje czy w paczce znajdują się części producenta, symbole, oraz widoki 2D.

symbole solidworks electrical

Jeśli wymagane są dodatkowe informacje w karcie katalogowej, możemy ją zmodyfikować: Modyfikacja karty katalogowej w programie SOLIDWORKS Electrical

Dostęp do artykułów możemy podzielić na srebrny i złoty. Srebrny dostęp oznacza, że daną paczkę komponentów może pobrać każdy, dowolną ilość razy. Przy złotym wymagana jest aktualna subskrypcja.

 

solidworks electrical subskrypcja

Jeśli chodzi o modele 3D znajdziemy je nie tylko na Electrical Content Portal, ale również na wielu innych stronach. Przykładem jest Traceparts.  Niestety modele, które się tam znajdują nie posiadają „inteligencji elektrycznej” (brak punktów przyłączeniowych, czy zdefiniowanych mocowań do listwy). Po ściągnięciu „surowego” modelu będziemy musieli go odpowiednio przygotować.

Poradnik jak to zrobić znajdziemy pod: SOLIDWORKS Electrical – wprowadzanie nowego modelu 3D do projektu elektrycznego

Podziel się:

Specjalista techniczny d/s ECAD