Strona głównaProduktyNowości SWOOD 2014!

Nowości SWOOD 2014!

swood

Nowości SWOOD 2014!

Dzisiaj przedstawiam kilkuminutowy filmik z nowościami SWOOD 2014. Ułatwiają one użytkownikowi pracę, poprzez rozbudowę istniejących funkcjonalności oraz dodanie nowych.

swood nowosci w oprogramowaniu projektowania mebli 3D

Między innymi składają się na nie:

  • rozbudowane okno usprawniające możliwość szybkiej edycji paneli,
  • definicja materiałów wielowarstwowych,
  • szybkie dodawanie laminatów za pomocą technologii Drag & Drop,
  • tabela raportu zliczająca używane materiały,
  • obliczanie ilości materiału po długości, objętości lub powierzchni,
  • definicja przygotówki i naddatków na obróbkę krawędzi.

Pełna wersja SWOOD 2014 wkrótce!

O produkcie:

Oprogramowanie SolidWorks SWOOD Design usprawnia procesy projektowania mebli w środowisku 3D, dzięki zastosowaniu dedykowanych funkcji, rozszerzających standardowe możliwości SolidWorks. Rozwiązanie to wykorzystuje przede wszystkim intuicyjną technologię „Drag & Drop – Przeciągnij i Upuść” oraz biblioteki wstępnie zdefiniowanych komponentów, wyposażonych w inteligentne operacje.

Zestawy gotowych elementów są skonfigurowane w taki sposób, aby zautomatyzować powtarzalne czynności projektowe.Projektowanie mebli w SolidWorks SWOOD Design sprowadza się do utworzenia lub wybrania gotowego korpusu, a następnie wyposażeniu go w okucia meblowe, półki, przegrody i inne elementy, które zachowują parametryczność i powiązania wraz z modyfikacjami i przebudową modelu. Połączenia mimośrodowe, kołkowe czy lamelowe wstawiane są również metodą Drag&Drop, generując powiązane z nimi otwory montażowe.

Oprogramowanie SolidWorks SWOOD CAM wspomaga przejście z fazy projektowania do etapu produkcji. Poprzez wykorzystanie pełnego zakresu dostępnych technologii, użytkownik jest w stanie poprawniezaprogramować obrabiarkę CNC do drewna. Efektem końcowym pracy w SolidWorks SWOOD CAM jest wygenerowany program NC oraz dokumentacja okołoprodukcyjna.

Dzięki SolidWorks SWOOD CAM możesz w szybki sposób zdefiniować własne narzędzia skrawające, dodać je do biblioteki i wykorzystywać w kolejnych procesach technologicznych. Utworzona w ten sposób baza predefiniowanych narzędzi, wzbogacona dodatkowo o strategie obróbcze, tworzy gotową do użycia w technologii „Drag&Drop” Bibliotekę Obróbek.

SolidWorks SWOOD CAM udostępnia również możliwość przeprowadzenia pełnej symulacji obróbki z uwzględnieniem geometrii maszyny, pełnego oprzyrządowania, uchwytowi zamocowanej formatki, eliminując tym samym ryzyko wystąpienia kolizji i błędów w fazie produkcji.

Więcej na www.swood.pl

Podziel się:

Jestem absolwentem Politechniki Warszawskiej (kierunki: Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, specjalność systemy CAD/CAM oraz Mechanika i Budowa Maszyn). Oprogramowanie SolidWorks poznałem 4 lata temu, zaś w firmie CNS Solutions pracuję od roku 2013. Na co dzień zajmuję się prowadzeniem szkoleń oraz prezentacji, wsparciem technicznym klientów i projektami związanymi z oprogramowaniem SWOOD.