Strona głównaALPHACAMNowy wymiar pracy z Alphacam!

Nowy wymiar pracy z Alphacam!

Alphacam

Nowy wymiar pracy z Alphacam!

UWAGA!

W Alphacam 2016R1 pojawił się Menadżer Automatyzacji – nowoczesne narzędzie automatyzacji, które jest następcą CAD2CAM.

 

Przyspiesz pracę z Alphacam wykorzystując skuteczny moduł Nestingu i dodatek CAD to CAM i przenieś przygotowywanie obróbek na nowy poziom!

Pod pojęciem nesting kryje się optymalizowany rozkrój arkusza. Alphacam posiada w sobie moduł do wykonywania zaawansowanego nestingu. Od nakładania geometrii aktualnie znajdujących się w obszarze pracy do nakładania wcześniej obrobionych już elementów czy całych list nakładania.

W jednym z poprzednich artykułów mogliście przyjrzeć się procesowi nestingu. W tym i kolejnych, pokażę jak krok po kroku zdefiniować parametry aby otrzymać optymalny rozkład elementów i ścieżek narzędzia na arkuszu.

W Alphacam proces przygotowania rozkroju arkusza jest bardzo prosty i pozwala zaoszczędzić bardzo dużo czasu w porównaniu do nakładania ręcznego, a także zminimalizować odpad – za czym idzie zmniejszenie kosztów produkcji.

alphacam nesting

Jeżeli chodzi o CAD to CAM “Automatyczne przetwarzanie” jest to moduł do wsadowego przetwarzania plików. Alphacam poddaje plik analizie i stosuje odpowiednio przypisane Style obróbcze do warstw użytkownika. Po takim przetworzeniu otrzymujemy programy NC każdej części, program NC rozkroju arkuszy, pliki części Alphacam z obróbką, a także automatycznie wygenerowany raport z rysunkiem rozkroju arkusza i wykazem części znajdujących się na nim.

Co więcej, możemy zastosować Menadżera warstw geometrii i automatycznie przetwarzać pliki DXF/DWG, a nawet pliki SOLIDWORKS!

solidworks dxf dwg

Sam fakt, że przygotowanie obróbek wielu plików czy rozkroju arkuszy zajmuje dosłownie chwilę pozwoli też na zmniejszenie przestrzeni magazynowej i może być dobrym elementem wprowadzania metody Just-in-time (ang. dokładnie na czas). Ludzie biznesu, trenerzy, doradcy często przywołują sentencję „Kto nie idzie do przodu, ten się cofa” J. W. von Goethe. Cytat ten z powodzeniem można zastosować do każdej dziedziny życia czy przemysłu. Jeżeli nie będziemy wprowadzali nowych rozwiązań ułatwiających czy przyspieszających projektowanie i produkcję, w pewnym momencie możemy obudzić się z ręką w przysłowiowym nocniku. Może być już za późno na wprowadzanie zmian, ponieważ zostaniemy „wygryzieni” przez konkurencję, która wcześniej od nas zdecydowała się na wprowadzanie nowych rozwiązań.

W ciągu najbliższych kilku tygodni na łamach dpstoday.pl zostaną omówione te funkcje, ale jeżeli nie chcesz czekać, a chcesz zobaczyć jak to działa, umów się z nami na darmową prezentację!

Przyjedziemy do Twojej firmy lub umówimy się na prezentację on-line i na żywo pokażemy jak szybko można przygotować programy obróbkowe!

Wyślij wiadomość na cam@dps-software.pl lub zadzwoń pod numer 22 339 64 00.

Pobierz ZA DARMO najnowszą wersję Alphacam i zrób to sam!
http://www.cns.pl/Pobierz-Alphacam.aspx

Podziel się: