Strona głównaAktualnościNvidia Turing – nowa technologia w kartach Quadro RTX

Nvidia Turing – nowa technologia w kartach Quadro RTX

zapowiedz nvidia rtx quadro

Nvidia Turing – nowa technologia w kartach Quadro RTX

Nvidia Turing nie jest nazwą najnowszej karty graficznej, ale raczej technologią zasilającą wkrótce oferowane przez Nvidia karty GeForce RTX 2080, 2080 Ti i 2070. Oprócz nowych kart RTX Quadro (zawierających 48 GB pamięci GDDR6, 576 rdzeni Tensor i 4608 rdzeni CUDA), Turing dodaje efekty świetlne w czasie rzeczywistym, modelując zachowanie światła i jego interakcję z obiektami.

Chociaż opis, którego użyłem w ostatnim zdaniu, wydaje się dość ogólny, oto coś, co może przyciągnąć twoją uwagę: Turing używa sztucznej inteligencji,tzw. Tensor Core, by dostarczyć tę rzucającą się w oczy grafikę! Procesory graficzne używające Turing’a obsługują wiele algorytmów sztucznej inteligencji, symulując efekty świetlne i obrazy lustrzane w stopniu, który wcześniej nie był możliwy.

Znalezione obrazy dla zapytania rtx quadro

Tym, co sprawia, że ​​Turing jest wart uwagi, nie są efekty świetlne ani możliwości cieniowania. To nawet nie jest high-endowa grafika. Prawdopodobnie widziałeś technologię śledzenia promieni (technika, która napędza Nvidia Turinga) podczas oglądania filmu Marvel Studios, a może nawet dwóch. Prawdziwą zaletą Nvidia Turing będzie to, że będzie to pierwsza karta graficzna śledząca promienie, która zostanie sprzedana zarówno profesjonalistom, jak i standardowym konsumentom.

Karty Nvidia Quadro RTX trafią do sprzedaży w czwartym kwartale tego roku.

NVIDIA Quadro RTX 8000

 
Pamieć 48 GB GDDR6
Rdzenie CUDA 4 608
Rdzenie Tensor 576
Cena ok. $10 000

NVIDIA Quadro RTX 6000

 
Pamieć 24 GB GDDR6
Rdzenie CUDA 4 608
Rdzenie Tensor 576
Cena ok. $6 300

NVIDIA Quadro RTX 5000

 
Pamieć 16 GB GDDR6
Rdzenie CUDA 3 072
Rdzenie Tensor 384
Cena ok. $2 300

 

Czekamy z niecierpliwością, kiedy otrzymamy je w swoje ręce, aby zaprezentować Wam wykorzystanie w SOLIDWORKS Visualize.

Jeżeli nie widziałeś naszego poprzedniego testu NVIDIA Quadro z serii P zajrzyj tutaj:

Test 7 kart graficznych NVIDIA Quadro serii P

 

 

 

Podziel się:

Starszy Specjalista techniczny ds. SOLIDWORKS / Trener. Wyróżniony nagrodą SOLIDWORKS Award Elite w 2014 roku. Uwielbia testować nowe rozwiązania sprzętowe, a nowe technologie nie są mu obce. Smakosz whisky i dobrego jedzenia (sam dobrze gotuje).