Strona głównaProduktyOd projektu wypraski do obróbki formy wtryskowej! Wszystko w SOLIDWORKS!

Od projektu wypraski do obróbki formy wtryskowej! Wszystko w SOLIDWORKS!

Wypraski SOLIDWORKS

Od projektu wypraski do obróbki formy wtryskowej! Wszystko w SOLIDWORKS!

Projektowanie form jest proste w oprogramowaniu SOLIDWORKS z wykorzystaniem powierzchni i narzędzi form wtryskowych. Są to tylko dwa szkolenia, które pozwolą na podstawową znajomość narzędzi wykorzystywanych przy projektowaniu wypraski oraz formy wtryskowej.

Jesteśmy w stanie zaprojektować nasz produkt w SOLIDWORKS, uruchomić analizę wtrysku w SOLIDWORKS Plastics, aby sprawdzić jak nasze tworzywo sztuczne wypełni formę, a także wygenerować program na maszynę obróbczą, który pozwoli na zrobienie fizycznej formy wtryskowej w oprogramowaniu SolidCAM.

Jak ten proces wygląda? W skrócie postaram się go opisać.

 Projektowanie modelu w SOLIDWORKS

Wypraski w CAM/CAD - oprogramowanie SolidWorks

 

 Symulacja wypełnienia formy tworzywem w SOLIDWORKS Plastics

SOLIDWORKS Plastics może być wykorzystywany do symulacji procesu wypełnienia  i pomaga określić najlepsze lokalizacje miejsca wtrysku, a także sprawdzić w których miejscach nastąpi łączenie się materiału oraz czy nie wystąpią pęcherze powietrza.

wypraska cad - CNSTODAY

 

 Projektowanie formy wtryskowej w SOLIDWORKS

Projektanci form wtryskowych są wstanie sprawdzić grubość ścianek, pochyleń  a także czy dana geometria jest prawidłowa do wyjęcia z formy.

wypraski - formy wtryskowe

 

 Obróbka w SOLIDWORKS z SolidCAM

SolidCAM jest w pełni zintegrowanym dodatkiem do SOLIDWORKS i potrafi wygenerować ścieżki narzędzi obróbczych, a następnie za ich pomocą wygenerować kod NC na maszynę.

obróbka wyprasek solidworks

 

W kolejnych artykułach postaram się bardziej szczegółowo opisać podejście jak i proces tworzenia modelu, analizy oraz formy wtryskowej.

Podziel się:

Starszy Specjalista techniczny ds. SOLIDWORKS / Trener. Wyróżniony nagrodą SOLIDWORKS Award Elite w 2014 roku. Uwielbia testować nowe rozwiązania sprzętowe, a nowe technologie nie są mu obce. Smakosz whisky i dobrego jedzenia (sam dobrze gotuje).