Strona głównaSOLIDWORKSOperacja Zmierz – Problem z pomiarem środków otworów

Operacja Zmierz – Problem z pomiarem środków otworów

DPSTODAY polecenie operacja-zmierz otwory środek do środka

Operacja Zmierz – Problem z pomiarem środków otworów

Znalazłem na forum użytkownika, który miał kłopoty z pomiarem odległości środków otworów w SOLIDWORKS przy użyciu polecenia Zmierz. Kłopot polegał na tym, że komenda nie była dostępna i szara. Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się coś podobnego? To było dziwne, ponieważ jest to proste narzędzie pomiaru i powinno być dostępne. Oczywiście, myślę coś trudnego, jak problemy z grafiką. Być może trzeba je zrestartować komputer, zaktualizować sterowniki lub coś w tym stylu. Zanim została długa odpowiedź co może być przyczyną, użytkownik dorzucił zrzut ekranu. Oto co na nim było.

polecenie szare do punktu solidworks

Możesz zobaczyć, kiedy wybrałem dwa otwory, opcja “Środek do środka” nie jest dostępna. W tym przypadku aktywna jest opcja “Punktu do punktu” w narzędziu do pomiaru. Gdy to nastąpi, nie ma możliwości pomiaru otworów.

polecenie zmierz punkt do punktu solidworks

Po prostu odznaczając tę ​​opcję możemy już ją wykorzystać do pomiaru otworów.

operacja zmierz środek do srodka-solidworks pomiar otworów

Jak widać, możemy teraz wykonać pomiary na otworach, które chcemy, jak “Środek do środka” w tym przypadku. Czasami niektóre z naszych problemów nie są w ogóle złożone, ale bardzo proste. Mam nadzieję, że ta prosta wskazówka pomoże i oszczędzi czas oraz trochę frustracji.

Podziel się:

Starszy Specjalista techniczny ds. SOLIDWORKS / Trener. Wyróżniony nagrodą SOLIDWORKS Award Elite w 2014 roku. Uwielbia testować nowe rozwiązania sprzętowe, a nowe technologie nie są mu obce. Smakosz whisky i dobrego jedzenia (sam dobrze gotuje).