Strona głównaSOLIDWORKS ElectricalOptymalizacja pracy z wiązkami elektrycznymi

Optymalizacja pracy z wiązkami elektrycznymi

Optymalizacja pracy z wiązkami elektrycznymi

Projektowanie wiązek elektrycznych wymaga zastosowania bardzo wielu złączy. Późniejsze zarządzanie nimi może być czasochłonne. SOLIDWORKS Electrical dostarcza narzędzia, które sprawniej pomogą modyfikować oraz wstawiać nowe złącza.

Tworzenie części wysokiej jakości dla każdego złącza uprości powtarzany proces tworzenia nowych złącz, podczas gdy złącza dynamiczne pozwalają na pełną kontrolę nad ich wstawianiem na schemacie. Do części wysokiej jakości można dodawać podczęści złączy nie wchodzące w jego skład, takie jak: obudowy, tuleje, uszczelki lub zaślepki.

Część wysokiej jakości w SOLIDWORKS Electrical to po prostu zbiór poszczególnych części i ich obwodów. W przypadku części wysokiej jakości, części producenta mogą być również skojarzone z określonymi zaciskami i dokładnie przedstawione na rysunku i liście materiałów.

Tworzenie części wysokiej jakości

Przejdź do Biblioteka, a następie wybierz Menadżer części producenta. W nowym oknie wybierz Dodaj część, a następnie Część wysokiej jakości

część wysokiej jakości solidworks electrical biblioteka

Tworzymy teraz część producenta nadając odpowiednie Odniesienie oraz dodajemy odpowiednie części producenta.

solidworks electrical biblioteka Menadżer części producenta

Tworzymy nowe złącze

Wchodzimy w zakładkę komponenty i klikając prawy przycisk myszy wybieramy Nowy->Łącznik.

łącznik solidworks electrical

W nowym oknie wybieramy utworzoną przez nas część wysokiej jakości. Klikamy ponownie prawym przyciskiem myszy na nowo utworzony łącznik i wybieramy Wstaw łącznik. Teraz możemy wstawiać złącze jako oddzielne piny lub generowane „w locie”. To w jaki sposób będą generowane znajdziemy w zakładce Projekt->Konfiguracje->Łącznik.

dynamiczne wstawianie złącza solidworks electrical

Dzięki temu teraz część złącza, która posiada inne piny mogę oddzielić na schemacie. Dodatkowo program umożliwia nam wstawienie tylko tych pinów których jeszcze nie wykorzystaliśmy.

wstawianie pinów solidworks electrical

Lista materiałowa jest też uzupełniona o odpowiednie części.

lista materiałowa solidworks electrical

Podziel się:

Specjalista techniczny d/s ECAD