Strona głównaSOLIDWORKS ElectricalPakiety SOLIDWORKS Electrical – zobacz, który jest dla Ciebie

Pakiety SOLIDWORKS Electrical – zobacz, który jest dla Ciebie

solidworks electrical pakiety co nowego

Pakiety SOLIDWORKS Electrical – zobacz, który jest dla Ciebie

Mechanicy od wielu lat mają już narzędzia do projektowania 3D takie jak SOLIDWORKS. Dzięki niemu szybciej stworzymy nasz projekt a czynności okołoprojektowe takie jak dokumentacja wykonują się automatycznie. Lecz mechanika to nie wszystko. Często w projektach potrzebujemy rozbudowanych schematów elektrycznych. Takie schematy są często rysowane w programach ogólnego przeznaczenia typu Draftsight, a montażyści później i tak muszą walczyć z odpowiednimi długościami kabli czy ustawieniem komponentów w szafie sterowniczej.

Na szczęście mamy oprogramowanie SOLIDWORKS Electrical w którym nie tylko utworzymy schemat to również na podstawie właśnie takiego schematu zintegrujemy z częścią 3D naszego projektu. A co jeśli chodzi o dokumentację? Wystarczy kilka kliknięć i mamy automatycznie wygenerowane rysunki listw zaciskowych, raporty kabli czy rysunki szafy.

Żeby lepiej dostosować się do potrzeb klienta SOLIDWORKS Electrical oferuje kilka pakietów.

Pakiety SOLIDWORKS Electrical

Pakiety SOLIDWORKS Electrical

SOLIDWORKS Electrical Schematic Professional

Jest to pełna wersja oprogramowania do rysowania schematów 2D. Symbole odnoszą się do realnych części producenta jak również można tworzyć własne. SOLIDWORKS Electrical Schematic Professional posiada szereg narzędzi ułatwiających projektowanie jak tworzenie elewacji szafy 2D, zarządzanie wejściami i wyjściami PLC i wiele innych. Tworzenie dokumentacji przebiega w sposób automatyczny np. tworzenie rysunków listw zaciskowych czy rysunki PLC. Dodatkowo możemy zweryfikować poprawność projektu z punktu widzenia konfliktu potencjałów itp. Oprogramowanie wspiera nie tylko integrację 3D, ale również pracę kilku inżynierów nad jednym projektem. Nie zawiera w sobie dodatku do SOLIDWORKS 3D CAD do integracji schematu z częścią mechaniczną.

Dla kogo?

Pełne stanowisko dla inżyniera elektryka. Możliwa praca wielu użytkowników nad jednym projektem. Możliwa integracja mechatroniczna po doinstalowaniu dodatku.

SolidWorks Electrical Schematic Professional

SOLIDWORKS Electrical Schematic Standard

Jest to uboższa wersja SOLIDWORKS Electrical Schematic Professional. Ograniczeniem jest automatyczne tworzenie rysunków PLC oraz zarządzanie nimi. Niedostępna jest również możliwość podpięcia z dodatkiem do SOLIDWORKS 3D CAD. Nie ma również możliwości zaawansowanym zarządzaniem kablami. Ciągle mamy dostęp do tej samej bazy symboli oraz danych producenta. Nie ma też ograniczeń jeśli chodzi o ilość rysunków.

Dla kogo?

Niepełne stanowisko dla jednego inżyniera elektryka. Nie jest konieczna integracja mechatroniczną.

SOLIDWORKS Electrical Schematic Standard

SOLIDWORKS Electrical 3D

Jest to dodatek do SOLIDWORKS 3D CAD. Umożliwia ono pełną integrację ze złożeniem 3D. Jest on cały czas sprzężony z schematem wykonanym w SOLIDWORKS Electrical Schematic Professional dzięki czemu możemy automatycznie prowadzić wiązki kablowe. Właśnie ich długość zostanie wyliczona na podstawie złożenia. Dodatkowo posiadamy zawsze aktualną liczbę komponentów dzięki czemu tworzenie złożeń szafy jest wyjątkowo proste. Mamy do dyspozycji również szereg innych narzędzi jak np. obliczenie  wypełnienia korytek kablowych. Do pracy potrzebujemy SOLIDWORKS Electrical Schematic Professional oraz SOLIDWORKS 3D CAD. Dzięki oddzielnej licencji SOLIDWORKS Electrical 3D możliwa jest tworzenie schematu oraz jego połączenie z mechaniką na dwóch różnych komputerach.

Dla kogo?

Stanowisko dla inżyniera automatyka, mechatronika. itp. Potrzebne oprogramowanie – SOLIDWORKS Electrical Schematic Professional oraz SOLIDWORKS 3D CAD.

potrzebne oprogramowanie mechatronika solidworks elektryczne electrical

SOLIDWORKS Electrical Professional

Jest to pakiet łączący SOLIDWORKS Electrical 3D oraz SOLIDWORKS Electrical Schematic Professional. Posiada wszystkie zalety opisanych powyżej pakietów. Jedyną różnicą jest to iż dostajemy tylko jeden klucz przez co oba pakiety możemy zainstalować na jednym komputerze.

Dla kogo?

Pełne stanowisko dla inżyniera automatyka, mechatronika.solidworks automatyka szafa elektryczna program

Podziel się:

Specjalista techniczny d/s ECAD