Strona głównaBez kategoriiProblemy z nawigacją w SOLIDWORKS PDM po aktualizacji Windows 11

Problemy z nawigacją w SOLIDWORKS PDM po aktualizacji Windows 11

Problemy z nawigacją w SOLIDWORKS PDM po aktualizacji Windows 11

W ciągu ostatnich kilku lat aktualizacje systemu operacyjnego Windows stały się nieodłączną częścią naszego życia zawodowego i osobistego. Chociaż nowe wersje systemu przynoszą zwykle wiele ulepszeń i poprawek zabezpieczeń, to niestety zdarza się, że mogą one wprowadzić nieoczekiwane problemy techniczne.

Zmiany wprowadzone w najnowszej aktualizacji systemu Microsoft Windows 11 (kb:5030509 )mogą zaburzać płynne przechodzenie pomiędzy folderami w systemie Solidworks PDM.

Po otwarciu okna eksploratora plików w PDM lub próbie dostępu do określonego katalogu, nie jest wyświetlana prawidłowa ścieżka dostępu co może spowodować dezorientację i utrudnić zarządzanie plikami. Problem ten objawia się brakiem możliwości powrotu do poprzedniego katalogu w oprogramowaniu PDM. W wyniku tego użytkownik nie może powrócić do poprzedniego ekranu, katalogu lub widoku.

Warto zaznaczyć, że Dassault Systèmes, producent oprogramowania Solidworks PDM, we współpracy z firmą Microsoft pracują już nad rozwiązaniem tych problemów. Jednakże, rozwiązanie tych niedogodności może wymagać czasu, a w międzyczasie użytkownicy muszą radzić sobie z trudnościami.

Jeśli jesteś użytkownikiem Solidworks PDM i doświadczasz problemów po najnowszej aktualizacji Windows, skonsultuj się z wsparciem technicznym, nasi programiści przygotowali tymczasowe rozwiązanie, które ułatwi nawigację w Solidworks PDM w kontekście wprowadzonych zmian w eksploratorze plików po aktualizacji systemu Windows 11.

Pamiętaj że możesz zablokować automatyczne aktualizacje systemu Windows, aby uniknąć problemów, dopóki nie zostaną one rozwiązane.

Wszelkie problemy techniczne z narzędziami pracy są zawsze frustrujące, zwłaszcza gdy wpływają na wydajność i skuteczność działalności zawodowej. Dlatego ważne jest, aby być świadomym potencjalnych problemów i działać ostrożnie podczas aktualizacji systemu operacyjnego.

Podziel się:

Specjalista techniczny d/s PDM. Interesuję się historią wojskowości. W wolnych chwilach sklejam modele oraz uwielbiam zagłębiać się w fantastyczne uniwersum Gwiezdnych Wojen.