Strona głównaProduktyProcesy Obróbcze SolidCam – dodawaj szybko kilka operacji jednym kliknięciem

Procesy Obróbcze SolidCam – dodawaj szybko kilka operacji jednym kliknięciem

SolidCAM

Procesy Obróbcze SolidCam – dodawaj szybko kilka operacji jednym kliknięciem

Automatyzacja pracy w oprogramowaniu CAM to w dzisiejszych czasach klucz do sukcesu. Stosowanie szablonów obróbek, narzędzi z domyślnymi parametrami skrawania, przeliczanie parametrów obróbki na podstawie średnicy narzędzia to już niemal standardowa funkcjonalność. SolidCam idzie o krok dalej i oprócz wyżej wymienionych  funkcjonalności pozwala na stosowanie całych procesów obróbczych.

2

 

SolidCam pozwala na zgrupowanie kilku operacji i stworzenie „combo” zwanej Procesem Obróbczym. W ten sposób mamy możliwość dodania całego cyklu obróbki do wybranej geometrii. Operacje są nakładane w ustalonej przez użytkownika kolejności, jedna po drugiej. Każda z nich może mieć zdefiniowane  niezależnie od siebie narzędzia, parametry skrawania, ruchy dojazdowe itd.

3

 

Procesy Obróbcze mogą zawierać operacje różnego typu: frezowanie profilu, frezowanie kieszeni, grawerowanie, wiercenie czy gwintowanie. Najlepszy przykładem zastosowania jest dodanie całego cyklu obróbki otworu gwintowanego. W pierwszej kolejności wykonujemy nawiercenie, następnie wiercenie z łamaniem wióra, dalej fazowanie otworu i na końcu gwintowanie. W SolidCam cały ten cykl możemy zapisać w jednym Procesie Obróbczym. W dodatku parametry wewnątrz procesu nie są zapisane na stałe, jak ma to  miejsce w szablonach obróbczych, ale są parametryczne i możliwe do zmodyfikowania w momencie wstawiania.

SolidCAM

Stosowanie Procesów Obróbczych naprawdę ułatwia pracę!

Zobacz również film:

 

Podziel się: