Strona głównaProduktySolidCAM – wykorzystanie sondy pomiarowej

SolidCAM – wykorzystanie sondy pomiarowej

Wykorzystanie sondy w CAM

SolidCAM – wykorzystanie sondy pomiarowej

Użytkowników SolidCAM i maszyn wyposażonych w sondę pomiarową na pewno ucieszy fakt, że cykle pomiarowe sondy można przygotowywać w projekcie SolidCAM. Służy do tego funkcja Operacja Sondy, która pojawiła się w wersji SolidCAM 2012. Uwaga – nie jest to standardowa opcja SolidCAM, wymagany jest moduł Solid Probe.

Dostępnych jest 16 cyklów pomiarowych: pomiar pojedynczych punktów, pomiar pochylenia płaszczyzn, pomiar kieszeni lub wyciągnięcia, pomiar otworu lub wyciągnięcia okrągłego,  pomiar łuków i pomiar naroży.

Cykle

Cykl sondy jest definiowany w taki sam sposób jak inne operacje SolidCAM  i zachowuje się tak jak inne operacje, czyli jest widoczny w drzewie operacji, są widoczne ścieżki narzędzia sondy i można wykonać symulację pomiaru sondy.

Zwracam uwagę szczególnie na możliwość symulowania pracy sondy. W przypadku ręcznego pisania cykli pomiarowych łatwo o pomyłkę, która może nawet skończyć się kolizją i uszkodzeniem sondy. Korzystając z SolidCAM, każdy ruch sondy można zasymulować i upewnić się, że zaprogramowane cykle są prawidłowe.

Inne zalety to:

  • Łatwa i szybka definicja punktu bazowego,
  • Weryfikacja wymiarów przedmiotu obrabianego,
  • Kontrola zużycia narzędzia pomiędzy operacjami,
  • Szybkie programowanie cykli pomiarowych, poprzez wskazywanie ścian bezpośrednio na modelu SolidWorks.

Sonda pomiarowa w SolidCAM Sonda pomiarowa w SolidCAM Sonda pomiarowa CAM Wykorzystanie sondy pomiarowej CAM Wykorzystanie sondy w CAM

Podziel się:

Specjalista techniczny ds. CAM. Znajomość: AlphaCAM, SolidCAM, HSMWorks.