Strona głównaProduktySOLIDWORKS Electrical – wprowadzanie nowego modelu 3D do projektu elektrycznego

SOLIDWORKS Electrical – wprowadzanie nowego modelu 3D do projektu elektrycznego

gw2_1

SOLIDWORKS Electrical – wprowadzanie nowego modelu 3D do projektu elektrycznego

Tym razem zaprezentuje jak zaadaptować model aparatu do projektu elektrycznego 3D.  Wykorzystamy  Kreator komponentów elektrycznych, znajdujący się na karcie SOLIDWORKS Electrical 3D. Po jego uruchomieniu otworzy się okno, gdzie jako pierwsze ustalimy ściany aparatu.

ELECTRICAL

Następnym krokiem jest utworzenie odniesień wiązań. Za pomocą TREWRAIL35 tworzymy odniesienie wiązania do aparatów zakładanych na szynę o szerokości 35mm, TREWBACK ustala wiązania dla samej szyny, natomiast TREWDOOR używany jest dla elementów instalowanych na drzwiach rozdzielnicy.

solid works

Przejście dalej pozwala określić punkty przyłączeń przewodów bądź kabli. Po wybieraniu jednej z opcji wskazujemy na komponencie punkty połączenia.

przyłączenie przewodów

Najbardziej wartościowa jest opcja Utworzenia punktu połączenia za pomocą odniesienia. Różnica w stosunku do pozostałych wariantów polega na możliwości wybrania części producenta. Po wykonaniu tej czynności, pokażą się zaciski aparatu wraz z gotowymi opisami i numerami. Dzięki temu przy wprowadzeniu punktów przyłączenia ustalimy dość dokładnie charakterystykę konkretnego zacisku na aparacie.

opcje solidworks
Poniżej pokażę jak przez Kreatora komponentów elektrycznych skonfigurować aparat. Ustalę jego ściany, odniesienia wiązania oraz punkty przyłączenia przewodów.

 

 

 

Po zapisaniu i przypisaniu części do komponentu, przystępujemy do wstawienia nowego modelu 3D aparatu. SOLIDWORKS Electrical automatycznie ustala pozycję aparatu, oraz nadaje wiązania pomiędzy nim, a szyną montażową. Na złożeniu widać również punkty połączeń przewodów.

 

 

 

 

 

 

Podziel się: