Strona głównaAktualnościSOLIDWORKS World 2014 – relacja

SOLIDWORKS World 2014 – relacja

SOLIDWORKS

SOLIDWORKS World 2014 – relacja

Jak co roku ekipa DPS Software (dawniej CNS Solutions) brała udział w najważniejszej Solid-owej konferencji – SOLIDWORKS World. Tym razem impreza odbyła się w ciepłym i słonecznym San Diego.

Zacznę od tego jak wygląda organizacja SOLIDWORKS World, dla tych osób które w imprezie nie miały okazji uczestniczyć – codziennie od samego rana serwowane jest śniadanie. Pomysłowe są stoliki, na których widnieje temat rozmów. Możecie więc zjeść swoją grzankę, sałatkę owocową czy jajko przy stoliku z rysunkami, złożeniami czy zarządzaniem danymi. Wszyscy uczestnicy konferencji spotykają się około 8.30 na tzw. General Session. Następnie przechodzimy do sesji dla poszczególnych grup. Resellerzy SOLIDWORKS mają swoje ścieżki (techniczna, handlowa, edukacyjna itd.), natomiast klienci mają możliwość wyboru spośród kilkunastu sesji dostępnych w całym obiekcie San Diego Convention Center. Konferencja kończy się około 17.00. Drugiego dnia imprezy, wieczorem, odbywa się część rozrywkowa, gdzie uczestnicy mogą spędzić kilka godzin w akompaniamencie dobrej muzyki, potraw i znajomych. Dodatkowo wokół konferencji zorganizowanych jest kilkanaście innych imprez, sesji, szkoleń, takich jak CAD Managers Boot Camp, czy impreza dla posiadaczy certyfikatów CSWP (dwa lata temu na lotniskowcu-muzeum USS Midway!). Jednym słowem – warto – przez trzy, a nawet cztery dni (konferencja oficjalnie zaczyna się w poniedziałek, ale w niedzielę również jest szereg wydarzeń) konferencji jest co robić.

Jeśli chodzi o przekaz tegorocznej konferencji – nowości, nowości, jeszcze raz nowości. Przedstawiono dość szczegółowo nowy produkt w ofercie DS. SOLIDWORKS czyli Mechanical Conceptual. Jest to połączenie koncepcyjnego projektowania oraz social media – możliwości szybkiej wymiany informacji na temat danego projektu, założeń i pomysłów. Ciekawym produktem jest Exalead – wyszukiwarka danych konstrukcyjnych, katalogująca informacje z wielu różnych lokalizacji (takich jak np. SOLIDWORKS Enterprise PDM, ale również strony internetowe producentów akcesoriów czy normaliów czy inne systemy klasy PDM/PLM). Ciekawostką jest to, że ludzie tworzący projekt odpowiedzialni byli również za bardzo popularną niegdyś wyszukiwarkę internetową – Altavista. Bardzo użyteczną funkcją Exalead jest wyszukiwanie nie tylko po ważnych parametrach „tekstowych”, ale również geometrii bryły. Dzięki takiemu podejściu nie będziemy mnożyć „bytów” w naszych zasobach, produkcja i magazyn również powinny być zadowolone. Nowym produktem jest również SOLIDWORKS Inspection, który zapewni spójność i poprawność dokumentacji 2D przechodzącej na produkcję. Nie będę opisywał szczegółowo General Sessions – każdy chętny może znaleźć wideo na YouTube (linki na końcu artykułu). Dużo uwagi poświęcono również nowemu rewolucyjnemu systemowi SOLIDWORKS Enterprise PDM Web2, czyli webowej wersji systemu EPDM, która dostępna będzie dla wszystkich klientów posiadających subskrypcję. Kompatybilność ze wszystkimi przeglądarkami, podgląd eDrawings oraz wersja mobilna, czynią z Web2 naprawdę ciekawe narzędzie.

Na koniec warto wspomnieć parę słów na temat Partner Pavilion. Spotkaliśmy tam wszystkich partnerów firmy CNS Solutions – SMAP 3D, SWOOD, ExactFlat, SolidCAM, 3dConnection, 3dPartFinder. Pamiątkowe fotografie znajdziecie na końcu artykułu.

Konferencję uważam za udaną i już nie mogę doczekać się następnej – tym razem w Phoenix (Arizona).

General Session – Dzień 1

General Session – Dzień 2

General Session – Dzień 3

Podziel się:

Dyrektor Techniczny w DPS Software, z firmą związany od 2006 roku. Jego obszarem działalności jest zarządzanie kompetencjami technicznymi DPS oraz systemy IT/PDM/PLM. Zrealizował jako Konsultant lub Project Manager wiele udanych projektów, w tym integracje z systemami klasy MRP/ERP. Interesuje się również takimi tematami jak motywacja i zarządzanie sobą w czasie. Prywatnie fan motor-sportu (aktywny kierowca) oraz dobrej książki.