Strona głównaSOLIDWORKSKiedy ostatni raz aktualizowałeś sterownik do karty graficznej?

Kiedy ostatni raz aktualizowałeś sterownik do karty graficznej?

sterownik do karty graficznej solidworks

Kiedy ostatni raz aktualizowałeś sterownik do karty graficznej?

Za każdym razem, kiedy podnosimy wersje SOLIDWORKS, zawsze dobrą zasadą jest, sprawdzenie czy nasz komputer jest uruchomiony z testowaną i zalecaną kartę graficzną oraz czy sterownik do karty graficznej jest aktualny. Pierwszą rzeczą jaką chcesz sprawdzić jest to, jaką używasz kartę graficzną i wersja sterownika. Najprostszym sposobem na to jest otwarcie aplikacji SOLIDWORKS RX (znajdującej się na liście programów w narzędziach SOLIDWORKS). W oknie RX zostanie umieszczona zakładka “diagnostyka“. Zostanie wyświetlona nazwa marki i zainstalowanej wersji sterownika.

solidworks rx diagnostyka

W oknie będziesz miał wszystkie te informacje. Wystarczy, że wybierzesz “Pobierz najnowszy sterownik“, aby uaktualnić swoją kartę graficzna.

Możesz również sprawdzić swoją kartę graficzną bezpośrednio na stronie SOLIDWORKS

pobieranie sterowników do karty graficznej z solidworks

Znajdziesz tu kilka menu rozwijane.

  • wybieramy dostawcę sprzętu na którym pracujemy,
  • jaki ma być sterownik: certyfikowany lub testowany,
  • model naszej stacji,
  • dostawca karty graficznej (nie które modele sprzętu komputerowego mają tylko jednego dostawce, więc menu rozwijalne może będzie niedostępne),
  • model karty graficznej,
  • wersja SOLIDWORKS na której pracujemy,
  • system operacyjny.

uaktualnienie sterownika karty graficznej solidworks

Widać, że do mojej karty karty graficznej mam do wyboru dwa sterowniki. Ten drugi posiada logo SOLIDWORKS Visualize i będzie on wspierał GPU podczas renderowania. Teraz już od nas zależy, który pobierzemy i zainstalujemy.

Uaktualnianie sterowników kart graficznych może pomóc w zapobieganiu różnym problemom graficznym i awarii podczas pracy w SOLIDWORKS.

Podziel się:

Starszy Specjalista techniczny ds. SOLIDWORKS / Trener. Wyróżniony nagrodą SOLIDWORKS Award Elite w 2014 roku. Uwielbia testować nowe rozwiązania sprzętowe, a nowe technologie nie są mu obce. Smakosz whisky i dobrego jedzenia (sam dobrze gotuje).