Strona głównaProduktySWOOD Design – Raporty

SWOOD Design – Raporty

SWOOD Design

SWOOD Design – Raporty

SWOOD Design to nie tylko modelowanie trójwymiarowe. Rozwiązanie to pozwala także na utworzenie dokumentacji potrzebnej do produkcji mebli. Dzięki funkcjonalności SolidWorks możliwe jest stworzenie rysunków technicznych przedstawiających sposób cięcia paneli oraz montażu elementów. Jednakże SWOOD znacznie wzbogaca całą dokumentację.

 solid works

Narzędzie SWOOD Design Reporting generuje rożne rodzaje modyfikowalnych zestawień na temat stworzonego projektu. Składają się na nie między innymi kosztorys, tabela materiałowa, lista okuć oraz lista formatek. Elementy przedstawione w zestawieniach podzielone są na kolejne kategorie: okucia, formatki, laminaty oraz okleiny.

 kosztorys

Tabele te dostarczają między innymi informacji o nazwie części, materiale z jakiego została wykonana, dostawcy, numerach katalogowych, sposobie wykończenia oraz ilości. Poza tym po zdefiniowaniu kosztów jednostkowych możliwe jest także otrzymanie kosztu całego projektu. Raport zawiera też informacje o: wymiarach brutto oraz netto, użytych materiałach liczonych objętościowo lub powierzchniowo, długościach oklein, a nawet wymiarach forniru potrzebnego na oklejenie panelu pod kątem.

szafka

materiały

okucia

Na funkcjonalność raportu SWOOD składa się także możliwość eksportu danych potrzebnych do rozkroju, w postaci pliku CSV. Pliki te mogą być zmodyfikowane w zależności od informacji jakie są konieczne do uzyskania.

 exel

Raport SWOOD umożliwia także wygenerowanie pliku PDF na podstawie stworzonego rysunku oraz pliku eDrawings, który może posłużyć jako model prezentacyjny udostępniony klientowi.

Raport SWOOD

edrawings

Podziel się:

Jestem absolwentem Politechniki Warszawskiej (kierunki: Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, specjalność systemy CAD/CAM oraz Mechanika i Budowa Maszyn). Oprogramowanie SolidWorks poznałem 4 lata temu, zaś w firmie CNS Solutions pracuję od roku 2013. Na co dzień zajmuję się prowadzeniem szkoleń oraz prezentacji, wsparciem technicznym klientów i projektami związanymi z oprogramowaniem SWOOD.