Strona głównaSolidCAMUstawienie drugiego zamocowania w SolidCam

Ustawienie drugiego zamocowania w SolidCam

solidcam drugie zamocowanie

Ustawienie drugiego zamocowania w SolidCam

Po pojawieniu się SolidCam 2016 SP3 dodawanie drugiej i kolejnych operacji nieco się zmieniło. Dotychczas wystarczyło wybrać kolejny numer bazy (np. mac 2). Teraz program uwzględnia to, iż kolejne operacje wykonywane są w różnych zamocowaniach, więc zaistniała konieczność definiowania nowego ustawienia maszynowego.
solidcam definiowanie

Ważną rzeczą jest to aby robić to we właściwej kolejności. Po wykonaniu wszystkich zabiegów pierwszej operacji należy dodać kolejne zamocowanie. Przy pierwszej operacji jest ono wstawiane automatycznie. Podczas dodawania ustawienia maszynowego należy określić jakiej bazy ono dotyczy, opcjonalnie można również zdefiniować uchwyt.

solidcam uchwyt

Teraz przy dodawaniu kolejnych operacji sugerowaną bazą obróbkową będzie już ta ustawiona w nowym zamocowaniu.

solidcam baza obróbkowa

Podziel się:
  • disqus_sd6swZim7p

    Witam, nie mogę nic znaleźć w internecie na ten temat, więc spróbuję tutaj. Mam problem nie do przeskoczenia z rysunkami 2D. Mianowicie nigdy wcześniej nie sprawiała mi trudności zmiana stylu linii aż do teraz. W żaden sposób nie jestem w stanie ustawić cienkich linii dla wyrwania w rysunkach wykonawczych. Mam wersję 2016 od dawna, ale robiąc ostatni projekt nie pojawił się taki problem. Nie pamiętam czy we wcześniejszych wersjach figurowała jakakolwiek zakładka w kroju linii dedykowana wyłącznie wyrwaniom. Teraz takowej nie ma. Pasek format linii nie reaguje na jakiekolwiek zmiany. Prawdopodobnie ze względu na nadrzędne ustawienia w opcjach i właściwościach dokumentu, które jak mi się wydaje, przewertowałam dogłębnie. Jeśli wiedzą Państwo, gdzie może tkwić problem, proszę o sugestię.
    Pozdrawiam :))