Strona głównaSOLIDWORKS SimulationVideo: Statyka liniowa w środowisku SOLIDWORKS Simulation oraz na platformie 3DEXPERIENCE: Structural Designer

Video: Statyka liniowa w środowisku SOLIDWORKS Simulation oraz na platformie 3DEXPERIENCE: Structural Designer

Video: Statyka liniowa w środowisku SOLIDWORKS Simulation oraz na platformie 3DEXPERIENCE: Structural Designer

Projektanci i inżynierowie mogą rozwiązywać najczęściej pojawiające się problemy konstrukcyjne, korzystając z badań statycznych przy założeniu liniowości i elastyczności materiałów w warunkach statycznych oraz statycznych obciążeń i umocowań (niezmiennych w czasie). Parametry te umożliwiają obliczenie naprężeń, współczynników bezpieczeństwa i odkształceń komponentów.

Statyka liniowa, czyli “młotek w skrzynce z narzędziami” każdego inżyniera

Obejrzyj darmowe video i dowiedz się więcej o statyce liniowej w środowisku SOLIDWORKS SIMULATION oraz na platformie 3DEXPERIENCE w ramach roli Structural Designer:

Masz pytania odnośnie obejrzanego materiału? Pragniesz umówić się na prezentacje możliwości prezentowanego rozwiązania lub otrzymać spersonalizowaną, dostosowaną do Twoich potrzeb ofertę? Kliknij tutaj Aby przejść do formularza kontaktowego.

Czym jest statyka liniowa?

Statyka w kontekście mechaniki konstrukcji jest często rozważana dla zapewnienia stateczności części pod działaniem układów obciążeń, którym może podlegać spełniając swoje zadanie w konstrukcji. Relacja pomiędzy obciążeniami i wywołanymi przez nie reakcjami jest liniowa. Na przykład: jeżeli zwiększymy dwukrotnie obciążenia, to reakcja modelu (przemieszczenia, odkształcenia i naprężenia) również ulegnie podwojeniu. Założenie liniowości można przyjąć, jeżeli:

 • Wszystkie materiały w modelu spełniają prawo Hooke’a, czyli naprężenie jest wprost proporcjonalne do odkształcenia.
 • Wynikowe przemieszczenia są na tyle małe, że można pominąć zmianę sztywności spowodowaną obciążeniem.
 • Warunki brzegowe nie zmieniają się podczas stosowania obciążeń. Obciążenia muszą mieć stałą wielkość, kierunek i rozkład. Nie powinny one ulegać zmianie podczas deformacji modelu

Czym jest statyka liniowa?
Cel testu w scenariuszu statyki liniowej to:

 • Szacowanie naprężeń i przemieszczeń dla sprawdzenia jakości i wydajności konstrukcji
  • Zapobieganie usterkom
  • Unikanie przewymiarowania
 • Wytrzymałość mechaniczna części i złożeń
  • Obliczanie współczynnika bezpieczeństwa
 • Analiza zmian konstrukcyjnych dla zwiększenia jakości produktu

Kliknij aby powiększyć

Poznaj zaprezentowane narzędzia oraz ich kluczowe możliwości:

SOLIDWORKS-Simulation_vs_3DEXP

Pobierz PDF

 

Masz pytania? Skontaktuj się za pomocą poniższego formularza
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez DPS Software Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz przez inne podmioty na mocy zawartych umów w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail podany w formularzu kontaktowym.
Polityka prywatności.

 

Podziel się:

Od blisku 20 lat związany z branżą oprogramowania dla przemysłu, a od 10 lat na czele zespołu rozwiązań symulacyjnych CAE w firmie DPS Software. Jego ambicją w pracy zawodowej jest przeniesienie wiedzy technicznej na właściwą argumentację biznesową w relacjach z klientem.