Strona głównaProduktyZadanie konwersji plików SolidWorks do formatu SMG – Composer

Zadanie konwersji plików SolidWorks do formatu SMG – Composer

SolidWorks Composer

Zadanie konwersji plików SolidWorks do formatu SMG – Composer

Do prawidłowego działania zadania konwertującego pliki SW do formatu SMG wymagana jest instalacja na stacji roboczej oprogramowania SolidWorks oraz SolidWorks Composer Player.

W celu konfiguracji zadania na wstępie uruchamiamy Administracje SolidWorks Enterprise PDM. Kolejnym krokiem jest dodanie SWTaskAddIn do kategorii “Dodatki”. Można to zrobić otwierając plik Convert_gb.cex, który znajduje się w katalogu instalacyjnym EPDM (domyślna lokalizacja: Program Files/SolidWorks Enterprise PDM/Default Data).

EPDM

Teraz należy przeciągnąć SWTaskAddIn do kategorii “Dodatki” zlokalizowanej w naszej przechowalni.

Przechowalnia

W odpowiedni sposób konfigurujemy host zadań.

Konfiguracja hosta zadań

Zezwalamy na wykonanie dodatku SolidWorks Task Add-in na komputerze.

SOLIDWORKS

Dodajemy nowe zadanie, któremu nadajemy nazwę „SW do SMG”.

Nowe zadania

Przystępujemy do konfiguracji naszego zadania.

EPDM

SW do SMG

Właściwości zadania

W kolejnej zakładce “Skrypt” wybieramy odpowiednią wersję programu SolidWorks, natomiast “Typ interfejsu użytkownika zadania” ustawiamy z rozwijalnej listy na “Konwersja pliku”. Po tej zmianie zostaniemy poinformowani stosownym komunikatem o konieczności ponownego uruchomienia okna dialogowego z właściwościami zadania.

SW do SMG

Następnie w “Zaawansowane opcje skryptów…” dokonujemy kilku znaczących zmian.

SW do SMG

Zaawansowane opcje skryptów

Zaawansowane opcje skryptów

Kolejnym krokiem jest wskazanie pluginu 3dviasolidworksplug-in.dll, który jest zlokalizowany w katalogu instalacyjnym SolidWorks Composer Player.

Composer

Po zatwierdzeniu powyższych zmian możemy przystąpić do testowania zadania. W tym celu klikamy prawym przyciskiem na plik, który chcemy przekształcić do formatu SMG, następnie wybieramy opcję “SW do SMG”.

SW do SMG

Wynik końcowy przedstawia poniższy zrzut ekranu.

EPDM

Dzięki wykorzystaniu zadania konwersji do SMG możemy zaoszczędzić mnóstwo czasu, który użytkownik musiałby poświęcić na każdorazowe uruchomienie i zapis wybranego pliku.

Podziel się:

PDM Support Leader Absolwent Politechniki Krakowskiej na kierunku Informatyka. Przygodę z DPS Software rozpoczął w 2014 roku. Pomyślnie wdrożył oprogramowanie SOLIDWORKS PDM w wielu firmach. Jego głównym zadaniem jest dopilnowanie, żeby wszystkie tematy wsparciowe były realizowane na czas i zgodnie z wewnętrznymi zasadami.