Strona głównaProduktyZdublowane nazwy plików – EPDM i problem rozwiązany

Zdublowane nazwy plików – EPDM i problem rozwiązany

Problem dublowania się plików SolidWorks EPDM

Zdublowane nazwy plików – EPDM i problem rozwiązany

Wielokrotnie działy konstrukcyjne mają problem ze zdublowanymi nazwami plików. Problem pojawia się, w momencie gdy nazwa pliku jest taka sama jak indeks danego elementu w ERP lub wczytujemy do SolidWorks wiele złożeń, nie chcąc aby sama aplikacja CAD-owska zagubiła się w swoich referencjach i odnosiła się do innych plików.

SolidWorks Enterprise PDM rozwiązuje problem, dzięki możliwości włączenia unikalności nazw plików w obrębie całej przechowalni.

Aby włączyć unikalność nazw plików należy w Narzędziu Administracyjnym wybrać opcję „Typy plików > Ustawienia zduplikowanych nazw plików” :

Ustawienia zduplikowanych nazw plików

W oknie ustawień możemy wybierać czy ustawienie ma być wyłączone, włączone lub ma być włączone, ale tylko i wyłącznie dla pewnych określonych rozszerzeń (np. plików SolidWorks – sldprt, sldasm czy slddrw):

SolidWorks - Enterprise PDM - dublowanie nazw plików

W jaki sposób SolidWorks Enterprise PDM poinformuje że  nie mamy unikatowej nazwy plików? Podczas ewidencjonowania. W momencie gdy będziemy chcieli zaewidencjonować dokument ze zduplikowaną nazwą, EPDM umieści stosowne ostrzeżenie w oknie ewidencjonowania :

Dublujące się piki w SolidWorks EPDM

W rezultacie należy zmienić nazwę pliku. Enterprise PDM nie wykona operacji ewidencjonowania w momencie gdy na trafi na takowe ostrzeżenie. Możemy wyłączyć tą opcje pewnym użytkownikom, poprzez Narzędzie Administracyjne (Właściwości użytkownika/grupy > Ostrzeżenia > Zaewidencjonuj) :

Problem dublowania się plików SolidWorks EPDM

Podziel się:

Dyrektor Techniczny w DPS Software, z firmą związany od 2006 roku. Jego obszarem działalności jest zarządzanie kompetencjami technicznymi DPS oraz systemy IT/PDM/PLM. Zrealizował jako Konsultant lub Project Manager wiele udanych projektów, w tym integracje z systemami klasy MRP/ERP. Interesuje się również takimi tematami jak motywacja i zarządzanie sobą w czasie. Prywatnie fan motor-sportu (aktywny kierowca) oraz dobrej książki.