Strona głównaSOLIDWORKS3 wiązania w jednym – Wiązanie układu współrzędnych

3 wiązania w jednym – Wiązanie układu współrzędnych

3 wiązania w jednym - Wiązanie układu współrzędnych

3 wiązania w jednym – Wiązanie układu współrzędnych

Ten sposób, który opisze oszczędzi Ci tworzenia dwóch dodatkowych wiązań podczas wstawiania pierwszego komponentu do złożenia.

Łączenie pierwszej części złożenia: stara metoda

Jestem bardzo skrupulatny, gdy wstawiam modele 3D. Dlatego część/złożenie na górze mojego drzewa operacji złożenia jest zawsze głównym elementem. Może to być na przykład rama mojej maszyny lub otoczenie, w którym maszyna zostanie zainstalowana.

Kiedy ten komponent zostanie wstawiony, natychmiast usuwam nieruchomą pozycję (prawym przyciskiem myszy> Ruchomy). Następnie dodaje trzy wiązania: płaszczyzna przednia na płaszczyznę przednią, płaszczyzna od góry do góry i płaszczyzna od prawej do prawej mojego modelu.

Za każdym razem trzeba to robić, ale nie ma innej opcji. A może jest?

Przedstawiamy: Wiązanie wspólne – Wyrównaj osie

Istnieje opcja ukryta, gdy tworzysz wiązanie wspólne i ujawnia się tylko wtedy, gdy wybierzesz dwa układy współrzędnych. Nie działa nawet z normalnymi punktami.

Poniżej znajdują się dwie wersje okna wiązania. Wersja po lewej to ta, którą widzieliście bilion razy. Ten po prawej pokazuje ukrytą opcję.

wyrównaj osie wiązanie złożenia solidworks

Jak widać, dostępne jest jeszcze jedno pole wyboru.

Możesz sprawić, że te dwa punkty będą zbieżne, tak jak możesz zrobić z dowolnymi innymi dwoma punktami, lub możesz wyrównać wszystkie trzy osie i sprawić, że wszystkie trzy płaszczyzny dwóch komponentów będą się pokrywały.

Zaznaczenie tego pola wyboru pozwoli Ci zaoszczędzić na dodaniu dwóch dodatkowych wiązań.

Podziel się:

Starszy Specjalista techniczny ds. SOLIDWORKS / Trener. Wyróżniony nagrodą SOLIDWORKS Award Elite w 2014 roku. Uwielbia testować nowe rozwiązania sprzętowe, a nowe technologie nie są mu obce. Smakosz whisky i dobrego jedzenia (sam dobrze gotuje).